Portal_background_image

استاندار مرکزی: آموزش و پرورش می بایست در ارتقاء فرهنگ و کاهش آسیب های اجتماعی پیشرو باشد

استاندار مرکزی عصر امروز در مراسم تجلیل از اساتید دانشگاهی در محل پردیس شهید باهنر استان مرکزی ، گفت: آموزش و پرورش می بایست در ارتقاء فرهنگ و کاهش آسیب های اجتماعی پیشرو باشد.

محمدحسین مقیمی افزود: در سالجاری که با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است آموزش و پرورش در ساماندهی فرهنگ نقش مهمی بر عهده دارد.  

مقیمی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش پایه، اساس و محور توسعه است، اظهار کرد: با توجه به اینکه فعالیت های آموزش و پرورش توسعه و پیشرفت جامعه را فراهم می کند از این رو باید به آن توجه ویژه شود.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی و توسعه دانشگاهها و نهادهای آموزشی از اولویتهای کاری دولت است، بیان کرد: در شرایطی که با کمبود اعتبار مواجه هستیم باید تصمیمات بزرگی برای رشد و توسعه دانشگاهها گرفته شود و این آمادگی در استان وجود دارد .

استاندار مرکزی تصریح کرد: اگر بخواهیم دانشگاه فرهنگیان فعالیتهای خود را بخوبی به انجام برساند باید مانند دانشگاههای بزرگ به آن نگاه و حمایت شود و از بودجه های ملی، استانی و ظرفیت خیرین برای پیشرفت  این دانشگاهها کمک گرفته شود.

استاندار مرکزی عنوان کرد: برای تضمین آینده کشور معلمان و اساتید نقش مهمی در تربیت نسل جوان از تحصیلات ابتدایی تا مهارت آموزی در دانشگاهها بر عهده دارند و در حال حاضر با توجه به  اینکه آسیبهای اجتماعی در استان زیاد است برای کم کردن این مشکلات وظیفه سخت و سنگینی بر عهده همه است.

قدیمی بودن ساختمان دانشگاه فرهنگیان، کمبود فضای آموزشی ،امکانات، آزمایشگاه و فقدان ظرفیت خوابگاهی از جمله مشکلات این دانشگاه بود که در این مراسم مطرح گردید.

یادآور می گردد در ابتدا این مراسم که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و مدیر کل آموزش و پرورش استان برگزار شد توضیحاتی از سوی رئیس پردیس شهید باهنر ارائه شد.

در پایان نیز از استادان و مدرسین برگزیده این دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها