Portal_background_image

استاندار مرکزی: آموزش و پرورش در انطباق مطالبات نسل جوان با واقعیت های جامعه تلاش کند

زمانی قمی استاندار مرکزی صبح امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت:آموزش و پرورش در انطباق مطالبات نسل جوان با واقعیتهای جامعه و تبلیغ مثبت اندیشی تلاش کند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: در نظام آموزش و پرورش كشور در ابتدايي‌ترين مراحل آموزش شرايط كشور براي دانش‌آموزان بسيار مطلوب بیان می شود که این مهم باعث افزایش سطح مطالبات و مانع از تلاش آنها برای توسعه کشور می شود .

وی با بیان اینکه مطالبات جوانان از خانواده و جامعه باید منطبق بر واقعیات باشد و معلمان در این زمینه مسوولند، بیان کرد: وقتي فرد به دوران نوجواني و جواني مي‌رسد عدم انطباق مطالبات آنها از پدر ، مادر و جامعه پیرامونی با واقعیتهای موجود باعث سرخوردگی در آنان می شود.

استاندار مرکزی افزود: این در حالی است که در دیگر کشورها تنها سرمایه کشور را خود دانش آموز و نیروی انسانی معرفی می کنند که باید در جهت آبادانی کشورش تلاش کند.

زمانی قمی بر ترویج مثبت اندیشی در جامعه تاکید کرد و گفت: در دین مبین اسلام مثبت اندیشی منزلت و جایگاه ویژه ای دارد که  آموزش و پرورش باید در تبلیغ و ترویج این نگرش در جامعه اهتمام ویژه ای داشته باشد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش با  ترویج اخلاق مداری و حرکت در این مسیر می تواند در جذب جمعيت غير مسلمانان به دين مبین اسلام نیز گام های موثری بردارد .

زمانی قمی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش بزرگترين خانواده دولتي ايران و مجموعه‌اي كاملا مردمي است كه بيشترین نخبگان و بهترين قشر جامعه را در خود جاي داده است،تصریح کرد: آموزش و پرورش باید به معرفی اسوه ها بپردازد و بدنبال اسطوره سازی نباشد، با معرفي اسوه‌ها شاهد بروز دين‌مداري و اخلاق‌مداري بيش از پيش در بين دانش‌ آموزان خواهيم بود.

استاندار مركزي گفت: دولت يازدهم از سابقه فرهنگي برخوردار است و درك عميقی از جايگاه و تاثيرگذاري آموزش و پرورش بر رشد و توسعه كشور دارد و در این راستا برای حل مشکلات و ارتقای شرایط موجود تلاش می کند.

وی در خصوص درخواست های آموزش و پرورش از اعتبارات گفت: دولت یازدهم فعالیت خود را در شرایطی که خزانه خالی بود، قیمت نفت کاهش یافته بود و تحریم های ظالمانه علیه کشور اعمال می شد، آغاز کرد.

استاندار استان مرکزی اضافه کرد: با بررسی های دقیق مشخص شده بیش از 80 درصد مشکلات کشور به دلیل اعمال سیاست های نادرست دولت های نهم و دهم ایجاد شده است.

گفتنی است در این نشست مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز گزارشی را ارائه کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها