Portal_background_image

استاندار مرکزی:هدف ما نگهداری و فعال سازی واحدهای تولیدی به شرط عدم آلایندگی آنهاست

مقیمی صبح امروز در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک که در محل استانداری برگزار شد،گفت:هدف ما نگهداری و فعال سازی واحدهای تولیدی به شرط عدم آلایندگی آنهاست.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه صنوف آلاینده یکی از عوامل مهم معضلات زیست محیطی شهر اراک است، اظهار کرد: برای کاهش آلودگی هوای شهر اراک به دنبال تعطیلی واحدهای تولیدی آلاینده نیستیم بلکه در پی سالم سازی این واحدها هستیم.

مقیمی بیان کرد: طی مهلت شش ماهه ای که از ابتدای شهریور ماه به واحد های تولیدی سطح شهر اراک برای تطبیق با شرایط غیر آلایندگی داده شد، تا پایان بهمن ماه سال جاری باید نسبت به ساماندهی این واحدها اقدام شود و اگر واحد تولیدی نیاز به مدت زمان بیشتری برای اصلاح تکنولوژی یا جابجائی داشت اعلام نماید تا طبق نظر کمیته مربوطه عمل گردد.

استاندار مرکزی گفت: پس از مهلت تعیین شده در شهر اراک هیچ واحد تولیدی آلاینده ای را نمی پذیریم و  طی این مدت باید به نحو مطلوب به مردم اطلاع رسانی شود تا این واحد ها تعیین تکلیف شوند.

مقیمی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی آلاینده دارای مجوز باید طبق جواز گرفته شده فعالیت نمایند و اگر مجوز ندارند نیز نسبت به اخذ آن اقدام نمایند، تصریح کرد: واحدهای آلاینده باید شناسایی شوند و آلایندگی آنها به تائید کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست برسد و همچنین اخطار لازم برای سالم سازی، انتقال و یا توقف فعالیت این واحدها به آنها داده شود.

استاندار مرکزی ابراز کرد: نحوه اجرای کار با محوریت فرماندار شهرستان اراک و در جلسه ای با حضور شهرداری و شورای اسلامی شهر اراک، دادستانی عمومی و انقلاب اسلامی اراک، نیروی انتظامی، ادارات کل جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و حفاظت محیط زیست مورد بررسی قرار گیرد.

مقیمی درخصوص تصمیم گیری برای مهار ریزگردهایی که از تالاب میقان بدست می آید، اظهار کرد: برای این تصمیم گیری باید اطلاعات جامع تری در اختیار داشته باشیم که این موضوع در دستور کار جلسه آتی کارگروه نیز قرار خواهد گرفت و پیشنهاداتی که در راستای کنترل ریزگردها در استان باشد، اخذ خواهد شد.

در این جلسه هیأت علمی پژوهشگاه فضایی، بخشی از نحوه مطالعه اولیه در خصوص بررسی روند تغییر سطح آب تالاب میقان شهر اراک در سه دهه گذشته(1363تا 1393) را ارائه کرد.

گفتنی است از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم، جلسات کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک به صورت مداوم و هر 15 روز یکبار در روزهای پنجشنبه به ریاست استاندار مرکزی برگزار می شود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها