Portal_background_image

استاندار مرکزی:دولت بدنبال شفاف سازی و مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی است

استاندار مرکزی صبح امروز در سومین روز از هفته دولت در جلسه شورای اداری مشترک شهرستانهای ساوه و زرندیه که در محل فرمانداری شهرستان ساوه برگزار شد، گفت:دولت بدنبال شفاف سازی و مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی است.

محمدحسین مقیمی با بیان اینکه شفاف سازی و مبارزه با مفاسد اقتصادی از اقداماتی است که دولت بطور جدی آن را دنبال می کند، اظهار کرد: دولت بدنبال شفاف سازی است و اینکه تمام کارها به نحوی انجام شود که در پایان کار دولت فساد اقتصادی، اجتماعی ، فرهنگی و ... نداشته باشیم.

وی  با اشاره به اینکه فساد اقتصادی نتیجه عدم رعایت قانون است، بیان کرد: اگر تمام کارها در چارچوب قوانینی که توسط مجلس به تصویب رسیده و شورای نگهبان آن را تائید کرده است انجام شود فساد اقتصادی بوجود نمی آید .

مقیمی افزود: برای اینکه کارها سریعتر انجام شود و به توسعه برسیم نباید خارج از قانون عمل کنیم بلکه با رعایت قانون به توسعه دست یابیم.

استاندار مرکزی توصیه کرد: مدیران و مسئولین در استان مبنای کارها را  درچارچوب قوانین ، آئین نامه هاو دستورالعمل ها  و آنچه که دولت مصوب کرده است قرار دهند.

وی ابراز کرد: در جمهوری اسلامی که ثمره خون شهیدان است همه کارها باید شفاف و قابل دفاع باشد و برای ما به عنوان کارمندان دولت پاسداری از خون شهیدان به معنی اجرای  قانون است.

مقیمی عنوان کرد: دولت در شفاف سازی مصر است و می خواهد کارهای اقتصادی روان و سالم انجام شود و اینکه با حداقل هزینه حداکثر منافع را بدست آورد.

استاندار مرکزی گفت: دولت خود را در معرض نقد قرار می دهد و اعتقاد دارد بهره گیری از نقد سازنده اصلاح امور و پیشرفت و توسعه  را در پی خواهد داشت .

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه 400 سازمان مردم نهاد در استان مرکزی فعالیت دارد، افزود: این سمن ها در زمینه های امور اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ، خیریه، محیط زیست و بیماری ها فعالیت می کنند که باید زمینه حضور بیشتر آنها و کمک کردن به دولت را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: دولت در ارتباط با سیاستهای اعتدالی بدنبال ایجاد آرامش کامل در اداره کشور و به حداقل رساندن شبهات وایجاد نشاط سیاسی  و بهره گیری از نظرات و مشارکت احزاب و تشکلهای سیاسی و قانونی در پیشبرد اهدف کشور است.

استاندار مرکزی افزود: تنش زدایی در چارچوب سیاستهای جمهوری اسلامی ایران و تعامل سازنده با همه کشورها و حضور مقتدرانه هیات مذاکره کننده به ریاست وزیر امور خارجه در مذاکرات انرژی هسته ای از جمله اقدامات دولت در زمینه سیاست خارجی می باشد.

مقیمی گفت: در استان برای بررسی وضعیت صنایع جلسات متعددی برگزار گردیده و بطور موردی وضعیت آنها مورد بررسی قرار گرفته است تا به فعال شدن و افزایش بهره وری این واحد ها کمک شود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: باید با مدیریت صحیح  و استفاده درست از آب صنایع استان را توسعه دهیم و زمینه رشد اقتصادی را در مناطق کمتر توسعه یافته فراهم کنیم و به صنایع آنها توجه ویژه نمائیم.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها