Portal_background_image

استاندار مرکزی:خبرنگاران سفیران آگاهی و دانایی در مقابل جهالت و افراطی گری هستند

زمانی قمی استاندار مرکزی همزمان با روز خبرنگار در بازدید از مرکز جهاد دانشگاهی و خبرگزاریهای ایسنا و ایکنا، گفت: راه رهایی از جهالت و افراطی گری پیام رسانی به موقع، تولید پیام با محتوای خوب و منطقی و آگاهی دادن صحیح به جامعه است.

استاندار مرکزی پس از بازدید از بخش های مختلف جهاد دانشگاهی اراک با حضور در جمع خبرنگاران خبرگزاری های ایسنا و ایکنا با تبریک روز خبرنگار، محمود صارمی و سایر شهیدانی که در این عرصه تقدیم ایران شده است را نمادی از آگاهی بخشی خواند و افزود: راه رهایی از جهالت و افراطی گری پیام رسانی به موقع، تولید پیام با محتوای خوب و منطقی و آگاهی دادن صحیح به جامعه است.

استاندار مرکزی خبرنگاران را سفیران آگاهی و دانایی در مقابل جهالت و افراطی گری توصیف کرد و گفت: هر چه آگاهی جامعه بالاتر برود، تحجر و نادانی بیشتر به حاشیه خواهد رفت.    

وی بیان کرد: امروز در عراق و سوریه و در بسیاری از کشورهای دنیا صدای خطرناک افراطی گری که محصول جهل و نادانی و عقب ماندگی است شنیده می شود و سوانح تلخ و تیره ای که خبرنگاران شاهد آنها هستند محصول جهل و نادانی است که باید با توفیق در پراکندن آگاهی و بیداری ، افراطی گری و پایگاه ایدئولوژی کج فهمی و تفسیر نادرست از دین را از بین ببریم.       

وی اظهارکرد: رسالت خبرنگاران ، اصحاب فرهنگ و رسانه و پیام آوران صلح و دوستی و آگاهی و بیداری که درصدد آگاهی بخشی و مقابله با واپس گرایی و افراطی گری هستند؛ بسیار حساس ، به جا ، شایسته و قابل تقدیر است.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: استان مرکزی دارای برجستگی های ممتازی در عرصه های مختلف شامل صاحبان نام و نشان در تاریخ و تمدن ، مشاهیر و نام آوران، سیاست مداران ، مصلحان ، عالمان و آگاهی بخشانی است که در راس آنها امام خمینی (ره) است، در جایگاه ممتازی قرار دارد.            

زمانی قمی افزود: در عین حالی که این استان از نظر تولید، اقتصاد، صنعت و عرصه های کشاورزی و معادن غنی نیز ظرفیتها و شایستگی های فراوانی دارد و با اینکه از حیث داشتن شمار واحدهای صنعتی مادرتخصصی و صنایع بزرگ جزو چهار استان برتر کشور است ، اما وضع مناسبی از نظر تولید ندارد و بسیاری از واحدهای صنعتی تولیدی آن با مشکلات عدیده دست و پنجه نرم می کنند که به ارث رسیده از شرایط برجای مانده از دولت های نهم و دهم است.

وی گفت: در چهار سال فعالیت دولت دهم ، هر هفته شاهد یک حادثه بد اقتصادی بودیم که افزایش بی رویه نرخ ارز ، رو آوردن جامعه به دلالی های رایج و تجارت نادرست و ده ها آفت دیگر در حوزه اقتصاد باعث شد امروز 40 درصد از مراکز تولیدی استان مرکزی فعال باشند.             

وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید به هنگام روی کار آمدن با خزانه خالی، جنگ نفت، رشد منفی شش درصد ، کشتی های به گل نشسته واحدهای بزرگ تولیدی ، تورم 40 درصد و رکود مواجه بود و تمام توان خود را برای آواربرداری از ویرانی ها برجای مانده گذاشت و پاسخ گویی به این معادله چند وجهی بسیار پیچیده در حوزه اقتصاد مصروف داشته است.

استاندار استان مرکزی گفت: این استان از نگاه بیرونی 'رشد یافته و صنعتی' دیده می شود اما استانی صد در صد صدمه دیده از سیاست دولت های نهم و دهم و همچنین تحت تاثیرات شدید جنگ تحریمی بوده است.
زمانی قمی توضیح داد: آثار مذاکرات هسته ای بر روی مشکلات اقتصادی گرچه زیاد خواهد بود ، اما به زودی و فوریت محقق نمی شود و اینکه برای آن زمان، تعیین کنیم کاری بیهوده است و مطالبات مردم باید با واقعیت ها تطبیق داده شود.

وی گفت: از همین رهگذر؛ حال عمومی استان مرکزی با وضعیت مطلوب فاصله زیادی دارد و می کوشیم با عزم جزم و با استفاده از مجموع تفکرات مسوولان دستگاه ها ، به دور از شائبه زده شدن انگ و مارک های پر رنگ جریانات خاص ، برای توسعه و آبادانی حرکت کنیم و هر کسی در این زمینه دولت تدبیر و امید را مدد کند دست او را می فشاریم و برای سربلندی و رسیدن استان مرکزی به نقطه مطلوب از هیچ کوششی فروگذار نیستیم.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص تغییر فرمانداران استان مرکزی اظهار کرد: فرمانداران شهرستان های 12 گانه این استان بسیار فعال و ساعی و با دولت هماهنگ هستند، آنان در زمان مقیمی استاندار قبلی مشغول فعالیت شده و مورد تایید هستند.

وی، با انتقاد از بکارگیری 890 هزار نفر در حوزه کارمندی توسط دولت های نهم و دهم گفت: بکارگیری 490 هزارنفر از این افراد بر خلاف قانون انجام شده است، از همین رو استخدام های فعلی تبدیل وضعیت همین نیروها است و به رغم داشتن اعتقاد به چابک و سبک سازی دولت تاکنون نتوانسته ایم برای همراهان دولت تدبیر و امید ایجاد اشتغال کنیم.

وی تصریح کرد: حتی اگر وضع دولت هم خوب شود استخدام های بی جا و غیر قانونی نخواهیم داشت.

استاندارمرکزی به اتفاق معاونین و جمعی از مسوولان استان از بخش های مختلف جهاد دانشگاهی از جمله مرکز تحقیقات ناباروری و خبرگزاری های ایسنا و ایکنا دیدن کرد و به سوالات مختلف خبرنگاران پاسخ گفت.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها