Portal_background_image

استاندار مرکزی:بدون سرمایه گذاری جدید و تنها با تزریق مالی و افزایش بهره وری،حداقل 2/5 درصد رشد اقتصادی محقق خواهد شد

استاندار مرکزی در مراسم جشن انقلاب و رونمایی از دستاوردهای تحقیقاتی کشاورزی که در محل سالن اجتماعات اداره کل جهادکشاورزی برگزار شد ،گفت:بدون سرمایه گذاری جدید و تنها با تأمین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی و تولیدی موجود و افزایش بهره وری میتوان حداقل 2/5 درصد رشد اقتصادی را محقق ساخت.

محمدحسین مقیمی ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر به خانواده بزرگ جهادکشاورزی و گرامیداشت یاد و خاطره شهداء بالاخص شهدای جهادسازندگی،گفت:در برنامه پنجم توسعه به دنبال رشد 8 درصدی بودیم و قرار بود در سال 1404 شمسی از لحاظ کشاورزی خودکفا شویم و در سطح منطقه حرف اول را بزنیم،لیکن به هر دلیل این امر محقق نشد و حتی رشد اقتصادی منفی داشتیم.

وی ادامه داد:بر همین اساس شرایط جدی تری برای کار بر همه تکلیف شده است و دولت هم باید تکالیف قانونی خود را انجام دهد و هم عقب ماندگی سالهای گذشته را جبران کند.

ایشان افزود:حدود 5/5 درصد از رشد اقتصادی مربوط به سرمایه گذاریهای جدید است و درحال حاضر سیاست دولت انجام سرمایه گذاری نیست بلکه حمایت و بسترسازی برای حضور بخش خصوصی را در دست اقدام دارد.

استاندار همچنین با تأکید بر تسریع در روند صدور مجوز و جذب سرمایه گذاران در بخش کشاورزی،افزود:باید موانع را از سر راه سرمایه گذار برداشت و دستگاهها می بایست صدور مجوز را در زمان قانونی و حتی کمتر انجام دهند و دولت نیز پشتیبانی لازم را در ایجاد زیرساختها انجام دهد تا یک سرمایه گذار تشویق به انجام کار شود، تا از این طریق بتوان بخشی از معضل بیکاری را حل نمود و درآمد مردم را افزایش داد.

وی در پایان ضمن تأکید بر استفاده از تحقیقات در برنامه های اجرایی جهادکشاورزی افزود:ارتباط بین کشاورزی و صنعت با دانشگاه باید بیش از پیش فعال شود.

در ابتدای این مراسم حضرت آیت الله دری نجف آبادی و مدیرکل جهادکشاورزی استان نیز مطالبی را درخصوص کشاورزی ارائه نمودند.

خاطر نشان می سازد استاندار قبل از حضور در مراسم از محصولات کشاورزی زنان روستایی در محل اداره کل جهادکشاورزی دیدن نمود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها