Portal_background_image

استاندار مرکزي از تصميمات جديد دولت براي استان خبر داد: افتتاح سدکمال صالح /4هزار مسکن مهر /طرح توسعه بیت تاریخى حضرت امام(ره)

 

استاندار مرکزی در آستانه سفر سوم هیئت وزیران به این استان با اشاره به دستاوردهای دو سفر استانی دولت به استان مرکزی اظهار داشت: مهم ترین دستاورد سفر اول؛ اجرایی شدن 98 درصد از مصوبات است. خوشبختانه 200 روستا در این استان گازرسانی شده که این میزان به اندازه تمام دوران های قبل از دولت نهم و دهم است. در دور دوم سفرهای استانی هم، تعداد 110 روستا آسفالت و گازرسانی شده و به اتمام رسیده است. همچنین طرح گازرسانی به 110 روستا نیز در سفر سوم افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد

 

علی اکبر شعبانی فرد گفت: سد کمال صالح یکی از بزرگ ترین طرح های امور آب استان مرکزی است که در صورت آبگیری قادر است آب شرب، کشاورزی و صنعتی مورد نیاز شهرهای اراک و شازند را تا افق 20 ساله تامین و معضل کهنه آب شرب مرکز استان را مرتفع کند.

استاندار مرکزی در آستانه سفر سوم هیئت وزیران به این استان با اشاره به دستاوردهای دو سفر استانی دولت به استان مرکزی اظهار داشت: مهم ترین دستاورد سفر اول؛ اجرایی شدن 98 درصد از مصوبات است. خوشبختانه 200 روستا در این استان گازرسانی شده که این میزان به اندازه تمام دوران های قبل از دولت نهم و دهم است.

علی اکبر شعبانی فرد افزود: در دور دوم سفرهای استانی هم، تعداد 110 روستا آسفالت و گازرسانی شده و به اتمام رسیده است. همچنین طرح گازرسانی به 110 روستا نیز در سفر سوم افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.
وی در ادامه گفت: در دور اول از مجموع 175 مصوبه و 4 توافق (در قالب 175 پروژه) تعداد 145 مصوبه و 4 بند توافق در قالب 145 پروژه اقدام شده و در دست اقدام بوده و به میزان 97 درصد مصوبات تحقق یافته (83 درصد به اتمام رسیده و 97 درصد اجرایی شده) و مابقی مصوبات نیز در حال پیگیری است.
به گزارش خبرنگار ما، استاندار مرکزی یادآورشد: برآورد اعتبار اجرای مصوبات دور دوم سفر بالغ بر 15000 میلیارد ریال شامل 15 درصد سد و برق،10 درصد راه و راه آهن،5 درصد نفت و گاز،10 درصد صنعتی،20 درصد فرهنگی-آموزشی و بهداشتی،15 درصد ورزشی و 25 درصد مابقی در سایر فصول است.

شعبانی فرد اظهار داشت: از سال 1384 تا سال 1388 سهم تسهیلات بانکی استان 8560 میلیارد ریال بوده که در قالب این اعتبار تاکنون بانک ها 5190 میلیارد ریال پرداخته‌اند که منجر به بهره‌برداری از 9834 طرح با اشتغالزایی 27488 نفر شده و نرخ بیکاری استان از 3/9 در سال 1383 به 3/7 در سال 1388 رسیده است.
وی ادامه داد: در دور سوم هم طرح هایی خواهیم داشت. یکی از طرح هایی که در دور سوم افتتاح می شود، سد کمال صالح است که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری بوده که در دور اول پیگیری و دو دور دوم مصوب شد تا در دور سوم سفرهای استانی دولت افتتاح شود که هدف از اجرای این طرح تامین آب شرب شهر اراک و روستاهای طول مسیر است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: هزینه ساختمان سد 110 میلیارد تومان، هزینه انتقال 110 میلیارد تومان، که در مجموع 220 میلیارد تومان سد و خط انتقال برای آب شرب اراک و روستاهای شازند دربر داشته است.
علی اکبر شعبانی فرد افزود: سد کمال صالح یکی از بزرگ ترین طرح های امور آب استان مرکزی است که در صورت آبگیری قادر است آب شرب، کشاورزی و صنعتی مورد نیاز شهرهای اراک و شازند را تا افق 20 ساله تامین و معضل کهنه آب شرب مرکز استان را مرتفع کند.

استاندار استان مرکزی در ادامه تمام مصوبات دور اول و دوم سفر دولت به استان مرکزی در بخش مخابرات را صد در صد اجرایی ذکر کرد.

وی درباره پیشنهادات استان برای دور سوم سفرهای استانی گفت: در دور اول از محل بنگاه ها 27 هزار شغل ایجاد شده، در دور دوم 25 هزار شغل ایجاد شده است. از دور اول تا سوم 207 روستا آبرسانی شده است. پیشنهادات ما برای سفر سوم در کارگروه ویژه مصوب شدکه در دور سوم طرح شاخص ما اجرای پروژه‌های گازرسانی به تمام شهرهاست.
استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: افتتاح طرح توسعه بیت تاریخی حضرت امام(ره) و 4 هزار مسکن مهر در این دوره افتتاح می شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها