Portal_background_image

استاندار مركزی: دولت نهم و دهم توانست اندیشه ناب اسلامی را در تمامی سطوح جاری كند.

علی اكبر شعبانی فرد' در آیین افتتاح طرح هیدروژناسیون برش های چهاركربنه و واحد نیمه صنعتی پلی اتیلن سنگین و دانش فنی ۹ كاتالیست شركت پژوهش و فناوری پتروشیمی ایران مستقر در شازند، افزود: دولت نهم و دهم توانست اندیشه ناب اسلامی را در تمامی سطوح جاری كند و در كارنامه خود موفقیت های زیادی را به ثبت رساند

وی بیان كرد: دكتر احمدی نژاد در طول دو دولت هفت بار به این استان سفر كردند و در این سفرها شاهد افتتاح طرح های بسیار بزرگی بودیم.
استاندار استان مركزی ادامه داد: در چهار و نیم سال گذشته ۱۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری توسط دولت در این استان انجام شده است.
شعبانی فرد اظهار كرد: ۸۵ درصد این طرح ها توسط بخش خصوصی و با هدایت دولت انجام شده است.
وی عنوان كرد: با وجود تحریم ها و فشارهای مختلف، استان مركزی یكی از كارگاه های فعال اقتصادی در دولت احمدی نژاد است.
استاندار استان مركزی اضافه كرد: پنج سال پیش صادرات غیرنفتی این استان ۷۵ میلیون دلار بوده كه سال گذشته این رقم به یك میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است.
شعبانی فرد عنوان كرد: پنج سال پیش درآمد مالیاتی این استان ۷۵۰ میلیارد ریال بوده كه امروز این رقم به هشت هزار و ۵۰۰میلیارد ریال رسیده است.
وی گفت: پنج سال پیش ۵۰ روستا در استان مركزی از نعمت گاز طبیعی برخوردار بودند اما هم اینك ۶۷۰ روستای این استان از این نعمت بهره مند هستند.
استاندار استان مركزی بیان كرد: متوسط جاده های روستایی آسفالته كشور ۵۳ تا ۵۵ درصد است اما در این استان این مهم بیش از ۷۰ درصد است.
شعبانی فرد گفت: میزان اشتغال ایجاد شده در پنج سال اخیر در این استان ۱۳۷ هزار و ۹۰۰ نفر بوده است.
وی عنوان كرد: نرخ بیكاری این استان حدود ۹ درصد است و در بسیاری از شهرهای این استان از جمله دلیجان و زرندیه به دلیل تمركز طرح ها، نرخ بیكاری منفی است.
استاندار استان مركزی افزود: یكی از كارهای مهم و زیربنایی دولت در سال جاری، توجه به بخش معدن بوده و این استان یكی از استان های برخوردار در این حوزه است
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها