Portal_background_image

استاندار مركزی : جانبازان و ايثارگران الگويی جامع، اخلاقی و دين‌مدار برای جوانان باشند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری مرکزی استاندار مركزی در مراسم تجليل از ايثارگران استان كه در پنج‌شنبه 7 مهرماه‌ در محل استانداری مركزی برگزار شد علی اکبر شعبانی فرد با بيان اينكه پاسداری از آزادی، خون شهدا و ولايت پذيری از وظايف همگان است، گفت: مقام معظم رهبری در ديدار با جانبازان هشت سال دفاع مقدس به همه مسئولان زنده نگهداشتن راه و خاطره بزرگمردان انقلاب و جنگ تحميلی را آموختند.
 

وی تصريح كرد: ايران اسلامی متعلق به جانبازان، ايثارگران و آزادگان است و ما بايد با ادامه راه امام راحل و شهدا الگويی ناب به جهانيان ارائه كنيم.
شعبانی‌فرد با اشاره به فرمايشات امام خمينی(ره) در صحيفه نور، ادامه داد: بر اين اساس ما وظيفه داريم در برابر استكبار بايستيم و از مستضعفان جهان حمايت كنيم و اسلام را در سراسر گيتی گسترش دهيم.
وی بيان كرد: مهم‌ترين عاملی كه بايد به آن توجه ويژه شود آن است كه جانبازان و ايثارگران بايد الگويی جامع، اخلاقی و دين‌مدار برای جوانان باشند كه دربرگيرنده فضايل اخلاقی كه در قرآن و سيره ائمه اطهار(ع) به آن اشاره شده است، باشد.
اين مقام مسئول با تاكيد بر اينكه پيامبر(ص) مزين به صفات برجسته انسانی اعم از ستارالعيوب بودند، عنوان كرد: ايشان همواره درصدد حفظ اين صفات الهی و صفاتی هم‌چون امانت‌داری و امر به معروف و غيره بودند.
وی با بيان اينكه انسان بايد مطابق زمان و مكانی كه انسان در آن زندگی می‌كند حركت كند، اضافه كرد: فردی از امام صادق(ع) پرسيدند چرا ايشان همانند اميرالمونين(ع) لباس‌ نمی‌پوشند؟ امام صادق(ع) فرموند زمان جدم با روزگاری كه من در آن می‌زيم متفاوت است چرا شما تنها با نوع لباس اميرالمومنين توجه می‌كنيد و از پاكيزگی و نظافت ايشان غافليد؟
شعبانی‌فرد تصريح كرد: ما موظفيم از ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس پاسداری كنيم و آنرا سينه به سينه به فرزندان اين مرز و بوم كه آينده به دست آن‌هاست منتقل كنيم و يادآور شويم كه جانبازان، شهدا و ايثارگران برای حفظ ارزش‌های اسلامی و انسانی چگونه جانبازی كردند.
استاندار مركزی با تاكيد بر اينكه اولين الگويی كه امام(ره) و شهدا به ما دادند تبعيت از ولايت بود، بيان كرد: اين عاملی است كه در وصيت‌نامه سياسی- عبادی امام خمينی(ره) به كرات به آن اشاره شده است و نتيجه عدم حضور رهبری هشيار و تبعيت از آن را در كشورهايی چون افغانستان می‌توانيم به وضوح مشاهده كنيم كه پس از سال‌ها جنگ هنوز به حكومتی واحد دست نيافته‌اند.
وی تاكيد كرد: پس از جنگ جهانی دوم و تشكيل بلوك شرق و غرب ايران و به ويژه انقلاب آن مورد هجمه‌های گوناگونی از سوی دشمنان قرار گرفت، تا جايی كه ميچران از تئوريسين‌های به كشورهای غربی نسبت به جلوگيری از جهانی شدن انقلاب اسلامی در سراسر جهان به سياستمدارن هشدار می‌دهد.
شعبانی‌فرد با بيان اينكه در طول تاريخ و حتی در عهد رسول‌الله(ص) هيچ امتی همانند ايرانيان خالصانه و عاشقانه در كنار رهبر دينی خود حركت نكردند، افزود: اين واقعيتی است كه رزمندگان جبهه‌های جنگ ايران و عراق گرامی‌ترين عنصر زندگی خود يعنی جان‌هايشان را در كف اخلاص گذاشتند و خالصانه پيام امام خود را لبيك گفتند.
وی عنوان كرد: اگر تهاجمات و اتفاقاتی كه برای كشور ما در طول جنگ و انقلاب رخ داد برای ديگر كشورها اتفاق می‌افتاد، آن كشور به نابودی و تباهی كشيده می‌شد و انقلاب آن‌ها با شكست مواجه می‌شد.
استاندار مركزی در ادامه با اشاره تجهيزات نظامی محدود و نه چندان پيشرفته ايران در 8 سال دفاع مقدس، اضافه كرد: تنها نيروی با ارزش ايران در 8 سال دفاع مقدس نيروی انسانی مخلص بود كه زمينه‌های پيروزی ما بر عناصر كفر و باطل را فراهم كرد.
وی با بيان اينكه دشمن با حربه‌هايی چون اعتياد بی‌عفتی درصدد تباه كردن نسل جوان و كمرنگ كردن معنويات است، بيان كرد: غربی‌ها می‌خواهند جوانان، انقلاب و ارزش‌های آن ‌را فراموش كنند و آن‌ها را با عوامل و امور دنيايی پوچ و بی‌ارزش مشغول سازند.
شعبانی‌فرد اذعان كرد: در جنگ 6 روزه اعراب آن‌ها به دليل آنكه دچار تفكرات عربيت شدند و خداوند را از ياد بردند فسادها و خسارات جبران ناپذيری را متحمل شدند در حالی‌كه كشورهايی هم‌چون لبنان و فلسطين با تاسی به راه و سيره امام خمينی(ره) و شهدا زير يوغ استكبار نرفتند و به مبارزات خود ادامه دادند.


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها