Portal_background_image

استاندار مركزی: اجرای مصوبات سفرمقام معظم رهبری دراولویت برنامه های استانی قرار دارد

استاندار مركزي گفت: اجراي مصوبات سفر مقام معظم رهبري به استان مركزي در اولويت برنامه ها و فعاليت هاي دولت قرار دارد.

'علی اكبر شعبانی فرد' در مراسم بهره برداری از طرح ابرسانی به شهر قورچی باشی افزود: در دولت نهم و دهم اقدامات و سیاستگذاری های خوبی در حوزه تامین آب شرب در استان مركزی انجام شده است.
وی گفت: تخصیص آب از سرشاخه های دز به شهرستان خمین به صورت شبانه روزی در حال پیگیری است و عملیات اجرایی انتقال آب از سرشاخه های دز به این شهرستان از سال 91 اغاز خواهد شد.
وی بیان كرد: با توجه به خشسكسالی ساهای اخیر در شهرستان خمین باید آب تجدید شونده فاضلاب این شهرستان در مسیر دشت خمین رهاسازی شود تا بتوانیم استفاده بهینه ای از آب داشته باشیم.
وی گفت: شرایطی كه خمین در قبل داشته با وضعیت كنونی آن دو تفاوت جدی پیدا كرده است این شهرستان در دوران قبل از انقلاب اسلامی میزان بهره برداری از چاه های كشاورزی بسیار محدود بوده است در حالی كه متاسفانه براثر حفاری و استفاده غیر مجاز از آب ، سطح آب در چاهها بسیار كاهش یافته است و به ناچار برای تامین آب سدهای مختلفی در احداث شده است.
شعبانی فرد، اضافه كرد: مجلس و دولت در راستای توسعه آبیاری قطره ای و بارانی، با تصویب اینكه 85درصد بودجه آبیاری بارانی و قطره ای توسط دولت به صورت رایگان در اختیار كشاورزان قرار گیرد یكی از مهمترین برنامه های حمایتی از بخش كشاورزی را انجام داده اند.
استاندار مركزی، اشاره كرد: باید شرایط لازم برای استفاده گلخانه ها از آبیاری تحت فشار و همچنین در كشت های استراتژیكی مانند گندم، جو، برنج، لوبیا و حبوبات فراهم آوریم.
وی، از دیگر حركت های مهم در حوزه كشاورزی را استفاده از دام های سازگار با منطقه با میزان بهره وری بالا را از مهمترین برنامه های استان عنوان كرد.
وی با اشاره به حوزه صنعت در شهرستان خمین افزود: كارخانه سایپای این شهرستان تعیین تكلیف شده و به سرعت كارها برای تسریع در روند اجرای این پروژه مهم در حال انجام است.
وی ادامه داد: احداث كارخانه پتروشیمی كه سرمایه گذار آن بانك ایران زمین است ظرف یك ماه آینده عملیات اجرایی آن آغاز می شود و تا مرحله صندوق توسعه ملی پیش رفته كه با توجه اینكه ایران تحریم شده است این شرایط بر صنعت كشور تاثیر گذار بوده و باید بتوانیم با مدیریت صحیح این وضعیت صنعت كشور را ساماندهی كنیم.
وی گفت: دومین كارخانه پتروشیمی كه سرمایه گذار آن نیز بانك ایران زمین است در مسیر شهر قورچی باشی و شهرستان شازند احداث می شود و تا پایان امسال كارهای تامین گاز آن باید انجام شود.
وی، احداث كارخانه سیمان در این شهرستان كه به 600میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد كه با مشاركت سه بانك بخش عمده ای از منابع مالی آن تامین شده است.
استاندار مركزی، اشاره كرد: در بحث صنعت ، تامین زیرساخت های اساسی است كه تا آنها را ایجاد نكنیم نمی توانیم در جذب سرمایه گذار موفق عمل كنیم.
وی ادامه داد: در صورت تامین اعتبارات لازم پروژه چهار بانده شدن خمین- اراك تا پایان سال 91 به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: شبكه برق باختر در خصوص تامین برق شهرستان مشكلی نداشته و با احداث نیروگاه پست 400مگاواتی برق می توانیم زیر ساخت های لازم در جذب سرمایه گذار را فراهم كنیم.
شعبانی فرد، گفت: جاده شهر قورچی باشی پیشانی شهرستان خمین است و باید ساماندهی شود.


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها