Portal_background_image

استاندار مركزي: هپكو با تدبير، همدلي ، همفكري و مديريت جهادي رونق يافت/ رونق هپكو پاسخ محكمي به تحريم هاي آمريكاست/دولت فروش توليدات هپكو را ضمانت مي كند/ صنايع استان در فضايي آرام به سمت رونق توليد حركت مي كنند

آقازاده استاندار مرکزی در بازدید از شرکت هپکو ، گفت: رونق هپکو حاصل تدبیر ، همبستگی و مدیریت جهادی مسئولان و صبر و حوصله کارکنان هپکو است که پیام معناداری برای دشمنان ایران اسلامی به همراه دارد و خبر خوبی برای مقام معظم رهبری، دولت تدبیر و امید و مردم است.

آقازاده استاندار مرکزی فعالیت دوباره هپکو را حاصل همبستگی، تدبیر و مدیریت جهادی مسئولان و صبر و حوصله کارکنان هپکو دانست و گفت: این مهم ثمره تلاش یک فرد یا گروه خاصی نیست بلکه حاصل کار جمعی و جهادی است و امروز در این مقطع و برهه از اقتصاد، شرایط و سیاست ایران کار بسیار بزرگی بود که به انجام رسید.

وی گفت: با توجه به شرایط تحریم و تهدیدهای ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایران، بازگشت هپکو اراک به صحنه تولید و بالندگی و احیای هپکو پیام معنادارو محکمی برای همه بدخواهان ایران اسلامی به همراه دارد.

آقازاده افزود: هپکو یکی از نشان های تجاری استان مرکزی است و رکود و تعطیلی به هیچ عنوان شایسته نام صنعتی استان مرکزی نبود که امروز با وحدت ، انسجام و تدبیر و حمایت دولت خدمتگزار و پشتکار کارکنان، این واحد تولیدی به صحنه تولید بازگشت که می توان بعنوان دستمایه ای از تفکر انقلابی در نظام جمهوری اسلامی ایران از آن نام برد و بعنوان الگویی برای رفع مشکلات بزرگتر کشور از آن بهره گرفت.

وی با تاکید بر اینکه به تولید نشستن هپکو خبر خوبی برای مقام معظم رهبری، دولت تدبیر و امید و مردم است، افزود: اتخاذ بهترین تصمیم در بدترین شرایط، راهگشا و رفع کننده مشکلات است و برای تفکر سازنده همیشه فرصت در اختیار نیست و امروز کارکنان هپکو دست در دست مسئولان صبوری کردند و مشکلات با سرپنجه تدبیر حل شد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه پیگیری های بسیاری از سوی مدیریت ارشد استان با سازمان خصوصی سازی بر سر هپکو انجام شد، بیان کرد: با این وجود این سازمان تلاش های بسیاری در راستای احیای هپکو انجام داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود برنامه محوری مدیریت جدید هپکو را نیز دلیل مهمی در راستای آغاز به کار هپکو دانست و گفت: از ابتدای تیرماه تا کنون که مدیریت جدید هپکو معرفی شده است، تمامی برنامه های خود را اجرایی کرده و بانک ملی نیز باوجود موانع در پراخت تسهیلات ٩٠ میلیارد تومانی، بخشی از این تسهیلات را پرداخت کرد.

آقازاده عنوان کرد: شرکت هپکو حقوق سه ماهه گذشته کارکنان را از جیب خود و بدون وابستگی به تسهیلات بانکی پرداخت کرده است و این یعنی هپکو دست در جیب خود دارد  و از نظر اقتصادی روی پای خود ایستاده و امید است که بدهی های بانکی نیز پرداخت شود.

وی افزود: استان مرکزی از نظر صنعتی آرامش مناسبی به سمت تولید گرفته است و از نظر شاخص هایی تولیدی نسبت به سال گذشته، رشد حاصل شده است و این نشان از همسویی همه عوامل دولت تدبیر و امید برای اعتلای صنعت استان و معیشت بیش از 100 هزار کارگر و کارکنان صنایع استان است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: امروز صنایع بزرگ استان مرکزی مانند آذرآب، کمباین، ماشین سازی نسبت به سال گذشته روندی بهتری به خود گرفته اند.

آقازاده گفت: در ملاقاتی که 2 روز پیش با وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، خبر آغاز به کار این شرکت به مقام عالی وزات منعکس شد و از این ایشان قول گرفته شد که پس از آماده شدن تولیدات هپکو، واردات ماشین آلات راهسازی باید مدیریت و ساماندهی شود.

وی ادامه داد: فروش تولیدات هپکو اراک باید در اولویت تامین نیاز داخلی قرار گیرد و کارکنان این واحد تولیدی نگرانی از فروش محصول خود نداشته باشد و به فضل خدا و حمایت های مسئولان، یک محصول تولیدی در هپکو روی دست شرکت باقی نمی ماند.

آقازاده  ادامه داد : در هفته بسیج هپکو دوباره رنگ و بوی تولید را به خود  گرفت و صدای تولید و کارکرد  دستگاه ها در این کارخانه طنین انداز شد، هپکویی که دو سال سخت را گذراند تا  کمتر از دو ماه دیگر اولین دستگاه هایی که می تواند وارد چرخه مصرف شود و اقتصاد کشور را به شادابی برساند  به بازار عرضه می کند.

استاندار مرکزی از حمایت ها و همکاری همه کسانیکه در رونق دوباره هپکو  تلاش کردند به ویژه نماینده ولی فقیه در استان، اعضای شورای تامین استان، وزارت صنعت، معدن تجارت ، کارگروه ملی رفع موانع تولید، سازمان خصوصی سازی ، مجموعه استانداری بالاخص معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ،شرکت های آب ، برق ، گاز ، سازمان تامین اجتماعی ، امور مالیاتی ، اداره کل صنعت، معدن و تجارت دستگاه قضایی، اداره کل اطلاعات و بانک ملی تقدیر و تشکر نمود.

مدیر عامل شرکت هپکو نیز گفت: تولید ۱۳۷ گریدر، غلتک و بیل مکانیکی لاستیکی از برنامه های کوتاه مدت شرکت هپکو است که تا پایان امسال عملیاتی می شود.

غلامرضا صادقیان افزود: با وجود تحریم ها و تهدیدهای دشمنان و تحت فشار گذاشتن شرکت های اروپایی در ارتباط با واحدهای تولیدی ایران، مذاکرات بسیاری با این شرکت ها از سوی شرکت هپکو انجام شده و به زودی فناوری ماشین آلات سنگین از کشورهای اروپایی وارد این شرکت می شود.

وی ادامه داد: ساخت ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین جدید با استفاده از تکنولوژی روز دنیا با نشان تجاری آلمان و دیگر کشورهای اروپایی وارد خط تولید هپکو می شود.

مدیرعامل شرکت هپکو بیان کرد: مذاکراتی نیز با سازمان بنادر کشور در خصوص تولید کرین های سنگین این مجموعه انجام شده که به زودی قراردادهای کاری منعقد می شود.

وی ادامه داد: تولید ۶۰۰ دستگاه ماشین آلات راهسازی از قرارداد سه هزار دستگاه راهداری از مهمترین برنامه ای میان مدت هپکو است که در سال ۹۸ ساخته می شود.

صادقیان صادرات به کشورهای منطقه به خصوص عراق و سوریه، راه اندازی خط تولید ماشین آلات راهسازی و معدنی با تکنولوژی اروپا را از دیگر برنامه های هپکو در سال آینده عنوان کرد.

وی بیان کرد: ساخت ۲ هزار ۴۰۰ دستگاه ماشین آلات راهسازی از قرارداد سه هزار دستگاه راهداری کشور، ایجاد تنوع محصولات، مشارکت ساخت ماشین آلات راهسازی با شرکت های اروپایی نیز از برنامه های بلندمدت هپکو است‌.

مدیرعامل شرکت هپکو گفت: رفع مشکل پرداخت معوقات بازنشستگان، رفع حساب های بانکی مسدود شده، رفع توقیف انبارهلی منقول و غیر منقول، حل و فصل قراردادها و پرداخت معوقات کارکنان تا پایان آبان ماه از مهمترین اقدامات مدیریت جدید هپکو از آغاز فعالیت (تیرماه امسال) است.

وی ادامه داد: همچنین جذب ۲۱۰ میلیارد ریال از تسهیلات ۹۰۰ میلیارد ریالی مصوبه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، دریافت مصوبه تنفس در بازپرداخت تسهیلات، پرداخت ۱۴۰ میلیارد ریال از بدهکاری های شرکت، تعیین تکلیف مطالبات ادارات کل تامین اجتماعی و اقتصاد و دارایی استان از دیگر اقدامات در سال جاری است.

صادقیان با بیان اینکه سهام شرکت هپکو اراک از ۵۴۰ ریال به حدود چهار هزار ریال رسیده است، اظهار داشت: برگزاری انتخابات شورای کارگری، ایجاد صندوق درمان و سلامت، بازنگری حفاظت فیزیکی از دیگر اقدامات شرکت در پنج ماه گذشته است.

وی تامین قطعات، تجهیزات و مواد اولیه، قرارداد ساخت 60 دستگاه گریدر با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و شرکت در نمایشگاه های مختلف را نیز از اقدامات بازرگانی و فروش شرکت هپکو در پنج ماه گذشته عنوان کرد.

 

 سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها