Portal_background_image

استاندار مركزي: مديريت بهينه مصرف راهبردي موثر در گذر از بحران كم آبي است

آقازاده استاندار مرکزی در در آیین بهره برداری از طرح های صنعت آب و برق کشور در سالن آمفی تئاتر بیت تاریخی امام خمینی (ره) در خمین، گفت: مدیریت بهینه مصرف راهبردی موثر در گذر از بحران کم آبی است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: میزان بارش های سال آبی در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 79 درصد کاهش یافته و وضعیت سفره های زیر زمینی نگران کننده است. 

وی ادامه داد: کاهش 40 درصدی بارش ها در کشور در مقایسه با سال آبی گذشته ، به ثبت رسیده اما در استان مرکزی کاهش 79درصدی داشته است. 

استاندار مرکزی افزود: امید است در ادامه سال آبی، شاهد بارش مناسبی جهت جبران کمبودهای منابع آبی باشیم، اما نباید از مدیریت بهینه مصرف غافل شد.

آقازاده اظهارکرد: برای عبور از تنش های آبی باید مصرف در بخش های مختلف به ویژه کشاورزی مدیریت شود. 

استاندار مرکزی در سخنان دیگر خود به طرح خط انتقال آب از سد کوچری به خمین اشاره کرد و گفت: اگر چه نیاز آب شرب این شهرستان با بهره برداری از این طرح رفع شده، اما هنوز کم آبی در بخش کشاورزی وجود دارد . 

وی تصریح کرد: این استان در صنعت آب و برق جزء استان‌های پیشرو در تربیت نیروهای متخصص است و انسجام بین این دو نهاد مطلوب ارزیابی می شود.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه گذاری در شهرستان خمین، منوط به توسعه زیر ساخت های خدماتی از جمله آب و برق است. 

رضایی افزود: تقویت توسعه صنعتی به عنوان کانون تولید ثروت و اشتغالزایی در شرایط خشکسالی، نیازمند حمایت همه جانبه است و یکی از مسایل مهم برای توسعه صنعتی تامین انرژی الکتریکی است. 

وی ادامه داد: توسعه انرژی های نوین از سیاست های محوری اقتصاد مقاومتی است و استفاده از انرژی های نو گامی مهم و ارزنده در راستای حفظ ذخایر سوختی و فسیلی و به نوعی تلاش برای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی به شمار می رود. 

نماینده مردم خمین در خانه ملت افزود: در بودجه سال 91 شهرستان خمین، در حوزه اجرای فاضلاب شهری از اختصاص ردیف بودجه حذف شد. 

وی افزود: طرح استقرار شبکه فاضلاب با محدودیت‌های مالی مواجه شد و اینک 30 درصد از شهر به شبکه فاضلاب شهری متصل نشده است. 

وی ادامه داد: در مصوبات سفر ریاست جمهوری در دوره‌های قبل، احداث یک نیروگاه 500 مگاواتی، سه پست 63 کیلو ولت و همچنین پست 400 کیلو ولت پیش بینی شده بود که هنوز اجرایی نشده است. 

نماینده مردم خمین در خانه ملت افزود: از سال 92 شهر خمین درگیر تنش آب شرب بود و بیش از 47 روستا با تانکر آبرسانی می شد، اما اکنون با آبرسانی به روستاها، مشکل آب شرب در این شهرستان رفع شده است. 

گفتنی است در این آین مدیرعامل شرکت  برق منطقه ای باختر  و شرکت شهامی آب منطقه ای مرکزی نیز سخنانی را بیان کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها