Portal_background_image

استاندار مركزي: طرح خروج از ركود تحول عظيمي در بخش صنعت ايجاد مي كند

زمانی قمی استاندار مرکزی صبح امروزدر نشست شورای برنامه ریزی وتوسعه استان که درمحل استانداری برگزار شد، گفت: طرح خروج از رکود که اخیرا از سوی دولت ابلاغ شده، تحول عظیمی در بخش تولید و صنعت ایجاد می کند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: این طرح باعث می شود تعداد زیادی از این واحدها به سود دهی رسیده و مشکلشان برطرف شود.
وی افزود: همچنین اجرای این طرح موجب می شود تا واحدهای صنعتی، بخش بزرگی از بدهی های خود را تهاتر کرده و مشکل بدهی آنان نیز برطرف شود.
بسته اقتصادی کوتاه مدتی که تا پایان سال قرار است برای خارج شدن از رکود اقتصادی همراه با مهار تورم به دولت یاری رساند، اواخر مهر ماه سال جاری مطرح شد.
استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: ایجاد شهرک های صنعتی تخصصی متناسب با صنوف مختلف از ضرورت های این استان است.
زمانی قمی با بیان اینکه ایجاد شهرکهای تخصصی از پراکندگی صنایع آلوده کننده در شهرها جلوگیری می کند، افزود: تاسیس شهرک غیر دولتی در شهرستان دلیجان موجب توسعه شهرستان، تمرکز شرکت های تولید ایزوگام و صنایع آلاینده این منطقه شده و از آلودگی زیست محیطی این شهرستان جلوگیری می کند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: در حال حاضر تنها مشکل این شهرک، کمبود سرانه فضای سبز آن است که قطعاً برنامه‌ریزان و طراحان این طرح فضای بیشتری را به ایجاد فضای سبز و رفع موانع زیست محیطی آن اختصاص خواهند داد.

وی تاکید کرد: با راه‌اندازی این شهرک قطعاً تعداد زیادی از صنایع می‌توانند در آن مستقر شده و با این اقدام میزان آلودگی شهر دلیجان کاهش خواهد یافت.

زمانی‌قمی در رابطه با جابه‌جایی خطوط لوله گاز شهرک صنعتی خیرآباد اراک خاطر نشان کرد: ضروری است مشکلات جابه‌جایی این خطوط را قبل از مطرح کردن در شورای توسعه و برنامه‌ریزی به صورت خصوصی مطرح و دستگاه‌های مربوطه به نتیجه مطلوب دست پیدا کنند.

وی تاکید کرد: جابه‌جایی این خطوط گاز در جلسه کارشناسی مطرح و سپس برای تصمیم‌گیری به شورای توسعه و برنامه‌ریزی ارسال شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی نیز گفت: حدود چهار هزار طرح نیمه تمام به غیر از طرح های استانی در سطح کشور وجود دارد که اتمام این طرح ها 400 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

رقیه یادگاری افزود: هم اکنون میزان اعتبارطرح های تملک دارایی دولت 500 میلیارد تومان است که برای تکمیل این طرح ها باید دولت به مدت هشت تا 9 سال هیچ گونه هزینه را در قسمت های مختلف نداشته باشد.

وی ادامه داد: 75 درصد بودجه دولت هزینه ای و 25 درصد را تملک دارایی تشکیل می دهد که 85 درصد از اعتبارهای هزینه ای مربوط به پرسنلی است که نمی توان به این بخش ورود پیدا کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی بیان کرد: هم اکنون وجود تحریم ها و فرار 60 درصدی مالیاتی مشکلاتی را برای تامین اعتبارات تملک سرمایه ای برای دولت به وجود آورده که نیاز است که دولت در این زمینه به دنبال در آمدهای جدید باشد.

یادگاری افزود: دولت تامین طرح های سرمایه ای توسط بخش خصوصی را در اولویت کار خود قرار داده تا از این طریق با واگذاری حق بهره برداری و بهره گیری از توان بخش خصوصی بهره برداری از آنان را سرعت بخشد.

واگذاری ساختمان مرکز کشاورزی شهر قورچی باشی به فرمانداری خمین برای اسقرار ساختمان اداری در این مجتمع از جمله مصوبه های این نشست بود.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها