Portal_background_image

استاندار مركزي : طرح ارتقاء سواد خواندن در مدارس استان به اجرا در می‌آید.

علی‌اکبر شعبانی‌فرد در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار داشت: طرح ارتقاء سواد خواندن از طرح‌های مهم شورای آموزش و پرورش استان است که به همت معاونت ابتدایی آموزش و پرورش در مدارس استان به اجرا در می‌آید

وی تصریح کرد: این طرح موجب انس بیشتر دانش‌آموزان با کتب و ارتقاء سطح خواندن آنان می‌شود.
استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح هوشمند سازی مدارس گفت: خوشبختانه تاکنون گام‌های ارزشمندی در راستای هوشمند سازی مدارس استان برداشته شده و امید می‌رود در سال جاری شاهد سرعت بخشی به این طرح در مدارس باشیم.
شعبانی‌فرد اجرای این طرح را اقدامی ارزنده در راستای کیفی سازی آموزش دانست و بیان داشت: هوشمند سازی مدارس یکی از برنامه‌های راهبردی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که باید با جدیت دنبال و اجرایی شود.
وی با بیان اینکه اعتبارات دولتی برای اجرای سریع این طرح پاسخگو نیست، اظهار داشت: سرعت ‌بخشی به این طرح نیازمند مشارکت جدی واحدهای صنعتی و تولیدی و خیران است که می‌طلبد این بخش‌ها با تامین اعتبارات سخت افزاری و نرم‌افزاری، موجب اجرای هر چه سریع‌تر این طرح شوند.
سیف‌الله کریم‌زاده مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز از تجهیز 316 واحد آموزشی و 574 کلاس درس به امکانات هوشمند سازی خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امسال 136 کلاس درس در مدارس روستایی و 48 کلاس درس در مدارس شهری هوشمند سازی خواهند شد.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز از اجرای طرح کارآموزی و کارورزی دانش‌آموزان فنی و حرفه‌ای و کاردانش استان خبر داد و گفت: در تابستان امسال شش هزار و 437 دانش‌آموز زیر پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.
غلامعلی عزیرآبادی اظهار داشت: طرح کارآموزی و کارورزی دانش‌آموزان فنی و حرفه‌ای و کاردانش در 16 هنرستان استان به مرحله اجرا در می‌آید
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها