Portal_background_image

عزم مردم و مسئولان در پاكسازي جاده هاي استان درروز زمين پاك استاندار مركزي: راه اندازي پويش هاي محيط زيستي اقدامي موثر در ايجاد انسجام ملي در پاكسازي محيط زيست

آقازاده استاندار مرکزی در پاکسازی جاده های استان (پویش بی زباله) در روز زمین پاک که با حضور جمعی از مسئولان، سازمان های مردم نهاد، رسانه ها و مردم انجام شد، گفت: راه اندازی پویش های محیط زیستی اقدامی موثر در ایجاد انسجام ملی در پاکسازی محیط زیست است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: امسال در روز زمین پاک برای نخستین بار در استان مرکزی و کشور  همه گروه های مردمی  و دستگاه های دولتی دست به دست هم دادند تا زمین و محیط زیست را پاک کنند.

 آقازاده ابراز کرد:  برگزاری پویش های محیط زیستی باعث انسجام ملی در پاکسازی  محیط زیست  می شود .

استاندار مرکزی با بیان اینکه امروز مسئولان، سازمان های مردم نهاد، رسانه ها و مردم برای پاکسازی جاده های استان بسیج عمومی داشتند، گفت: باید حفظ و پاکیزه نگه داشتن محیط زیست فرهنگسازی شود چرا که دیدن طبیعت با صحنه های ناهنجار و پر زباله با فرهنگ اسلامی و ملی ایرانیان سازگاری ندارد.

وی ادامه داد: برای داشتن محیط زیستی سالم و پاکیزه باید مردم هم پای سازمان های مردم نهاد و دولت تلاش کنند و امیدواریم این همت عمومی در پاکسازی محیط زیست تداوم داشته باشد و روزی را شاهد باشیم تا طبیعت و جاده های استان و کشور  بی زباله باشد.

گفتنی است پویشی در سطح کشور و استان از اواخر سال گذشته با نام " چالش بی زباله" شکل گرفت که بسیاری از مسئولین، رسانه ها، سازمان های مردم نهاد، هنرمندان و اقشار مختلف مردم ضمن پیوستن به این کمپین راهکارهایی برای کاهش تولید و همچنین جمع آوری زباله و... ارائه دادند. در این راستا حسب دستور استاندار مرکزی همزمان با "روز جهانی زمین پاک" برای اولین بار در استان مرکزی طرح پاکسازی برخی از جاده های استان با نظارت و مدیریت فرمانداری ها و همکاری همه بخشها از جمله شهرداری ها، بخشداری ها، دهیاری ها، سازمان های مردم نهاد، رسانه ها و مردم  در سطح استان اجرایی شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها