Portal_background_image

استاندار مركزي: دستاوردهاي فناوري هسته اي، زمينه هاي پيشرفت اقتصادي كشور را فراهم آورده است

استاندار مركزي در پيامي به مناسبت 20 فروردين ماه روزملي فناوري هسته اي، گفت: امروز دستاوردهاي بي بديل و بي شمار دانشمندان و جوانان ايراني در  عرصه هاي مختلف علمي،تكنولوژي، پزشكي، كشاورزي و بخصوص فناوري هسته اي، زمينه هاي استقلال و پيشرفت اقتصادي كشور و موجبات يأس و نااميدي دشمن را بيش از پيش فراهم آورده است.

محمد حسين مقيمي افزود: دستیابی جوانان و دانشمندان متعهد و فرزندان غیور ایران اسلامی به فناوري هسته ای نشانی آشکار از اقتدار، عزت و استقامت در برابر زیاده خواهی دول استکباری بود که تنها با اتکال به ذات لایزال الهی و تلاش، پشتکار و جهاد علمی، میسر شد.

وي بيان كرد: موفقیت های شگرف دانشمندان ایرانی نشاني از خدامحوری و خودباوری جوانان این مرز و بوم بود که در شرایط سخت تحریم و انزوای علمی جهانی توانستند مقتدرانه و عزتمندانه، ایران اسلامی را در جمع معدود کشورهای دارنده این فناوری حیاتی به جهانیان معرفی کنند.

مقيمي اظهار كرد: انرژي هسته اي يك فناوري با ارزش و محصول فرايند پيشرفته علمي است كه تنها كشورهاي معدودی از اين دستاورد علمي برخوردارند و افکار عمومي بين المللي نخواهند پذيرفت که برخي کشورها از قبيل ايران به بهانه هاي واهي از داشتن فناوري صلح آميز هسته اي محروم شوند و برخي ديگر از کشورها به دليل داشتن روابط نزديک با قدرت هاي بزرگ، مجاز به ساخت و گسترش جنگ افزار اتمي باشند.

استاندار مركزي تصريح كرد: در این راستا دولت تدبیر و امید نیز با حمایت مردمی و در سایه رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری، مسیر عزت، حکمت و مصلحت مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را با عقلانیت دنبال نموده است.

وي در پايان گفت: اينك در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، ضمن تبريك این روز و گراميداشت مقام شامخ شهداي سرافراز هسته اي، اميد است با تلاش و همت همه مردم عزيز و جوانان غيور و دانشمند ايران اسلامي شاهد پيشرفت روزافزون اين مرزو بوم باشيم و با اتكال به ايزد متعال و تلاش و عزت نفس جوانان ایران اسلامی به قله های رفیع دانش و فناوری دست يابيم.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها