Portal_background_image

استاندار مركزي در همايش روساي شوراهاي اسلامي از انتخاب مشاور استاندار در امور روستايي خبر داد

زمانی قمی استاندار مرکزی همزمان با سومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی در سفر به شهرستان شازند با حضور در همایش روسای شوراهای اسلامی و دهیاران تابعه استان که در شهر مهاجران برگزار شد، از انتخاب مشاور استاندار در امور روستایی خبر داد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی 12 شهرستان دارد که از هر شهرستان یک نفر از اعضای شوراهای روستایی برای عضویت در کارگروه و اتاق فکر برای تصمیم گیری درباره مسائل روستاها انتخاب شوند و همچنین از بین این 12 نفر، یک نفر به عنوان مشاور امور روستایی استاندار انتخاب شود تا پس از صدور ابلاغ رسمی، بتواند استاندار مرکزی را در جریان امور مربوط به روستاها قرار دهد و یاری رساند.

وی اضافه کرد: در شورای اداری استان مرکزی بعضی از تکالیف را برای مدیران روستاها مشخص خواهیم کرد و با توجه به ارتباطی را که با مشاور امور روستایی، خواهیم داشت یک سیستمی طراحی می شود تا مسئولین دستگاه های اجرایی به طور مستقیم با دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها ارتباط داشته باشند، تا از این طریق سریعتر بتوان مسائل و مطالبات مربوط به روستاها را پیگیری کرد.

زمانی قمی ابراز داشت:  اگر مقایسه ای بین روزهای آغازین انقلاب و روزهای حال حاضر کشور صورت بگیرد، درمی یابیم که علیرغم همه سختی ها، این انقلاب موفق بوده و موفق تر نیز عمل خواهد کرد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران برآمده از اراده مردم و ارائه کننده کارآمدترین الگو در اداره جامعه با بهره گیری از دین و منشور دینی است.

استاندار مرکزی اظهار داشت: دولت در حوزه سیاست خارجی بیشتر از میزان وعده هایی که داده بود عمل کرد و نمونه بارز آن پیروزی فرزندان برومند کشور در مذاکرات انرژی هسته ای و اجرای برجام است که توانستند پیچیده ترین پرونده تاریخ سیاسی و دیپلماسی ایران و همچنین یکی از پیچیده ترین پرونده های سیاسی جهان را به نقطه مطلوبی برسانند.

زمانی قمی تصریح کرد: این پیروزی فقط متعلق به دولت نیست، بلکه پیروزی همه مردم ایران اسلامی است که تنها با فضل خدا و راهنمایی ها و هدایت های دقیق و به موقع رهبر معظم انقلاب اسلامی به دست آمده است.

وی با عنوان نمودن این مطلب که در حال حاضر ایران اسلامی می تواند سر خود را بالا بگیرد و بگوید گزینه ای که ما به عنوان گفتگو روی میز گذاشتیم، از بن بست نزاع و درگیری قدرتمند تر است، بیان داشت: در جریان مذاکرات هسته ای برای اولین بار بود که کشور توانست برتری منطق و گفتگوی ایرانی را در برابر جهانیان به اثبات برساند و این امر بزرگترین دست آورد در این حوزه بود که باعث شد کشور از یک نزاع، درگیری و جنگ حتمی به طور قطعی نجات یابد.

استاندار مرکزی تأکید کرد: ایران در چند سال گذشته ذیل فصل 7 شورای عالی امنیت سازمان ملل متحد بود و در جریان آن، به طور کاملا ناجوانمردانه به عنوان مخل نظام جهانی خوانده می شد.

زمانی قمی ابراز داشت: اما با مذاکرات صورت گرفته در خصوص پرونده انرژی هسته ای، خطر از سر ایران اسلامی رفع گردید و نظام جهانی به این حقیقت دست یافت که 12 سال گذشته ما عاری از هرگونه نقص در خصوص پرونده هسته ای بوده و طرف های مذاکره کننده نیز با بستن پرونده PMD به این امر واقف شدند.

وی اضافه کرد: اجرای برجام به این مفهوم نیست که بهشت موعودی پیدا شده و دیگر مشکلی نیست، اما آثار بسیار مثبتی دارد که از جمله آن می توان به بازگشت یکصد میلیارد دلار پول به یغما رفته ملت و همچنین ارتباط تولیدکنندگان، صنعتگران، معدنکاران، تجار و بازرگانان ایران با 170 کشور دنیا، اشاره کرد.

استاندار مرکزی همچنین گفت: در دوران پسابرجام به هیچ عنوان رفتارهای گذشته مبنی بر واردات بی اساس و بی رویه کالا با قیمت های بالا و کیفیت پایین تکرار نخواهد شد، تا با این اجرایی شدن این اقدام تولیدکنندگان داخل کشور متضرر نشوند.

زمانی قمی افزود: در زمان تحریم های ظالمانه ما مجبور بودیم هر ساله تمامی کالاهایی را که از کشورهای دیگر وارد می کردیم نزدیک به 40 هزار میلیارد تومان گرانتر از قیمت واقعی آنها خریداری کنیم، اما اکنون با جلوگیری از این اقدام، این مبلغ صرف عمران و آبادانی کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد به عنوان دور زدن تحریم ها، دلال شده بودند و از این طریق درآمد بسیار زیادی را کسب می کردند، اما در حال حاضر با جلوگیری از این نوع فعالیت ها، در یک فضای منطقی و سالم، حسابرسی ساده تر خواهد بود.

استاندار مرکزی اظهار داشت: ده ها میلیارد دلار پول کشور که بر اثر تحریم های ناجوانمردانه بلوکه شده بود، در حال حاضر باید آزاد شود، اما باید در نظر داشت که تمامی این مبالغ آزاد شده در اختیار دولت نیست که بتواند برای پیشبرد برنامه های خود از آنها استفاده کند، بلکه بیش از 80 درصد این مبالغ به عنوان پشتوانه در دولت های نهم و دهم به اسکناس تبدیل شدند که باید به بانک مرکزی بازگردد و تنها بخش اندکی از آن تبدیل به ریال شده و به خزانه واریز می شود.

زمانی قمی تصریح کرد: به طور قطع بخشی از پول های بلوکه شده پس از آزادسازی تا جایی که امکان پذیر باشد، برای پرداخت مطالبات پیمانکاران صرف خواهد شد.

وی بیان داشت: بسیاری از پروژه های راه سازی جاده های اصلی کشور و همچنین استان مرکزی به علت مطالبات زیاد پیمانکاران متوقف شده و به همین علت نیز نمی توان از آنها انتظار داشت که پروژه ها را به اتمام برسانند، اما زمانی که بدهی های آنها پرداخت شود، این پروژه ها از سر گرفته می شوند و از پیمانکاران خواسته می شود تا پروژه های نیمه تمام را به اتمام رسانده و مورد بهره برداری قرار دهند.

استاندار مرکزی تأکید کرد: در گذشته 3 میلیون بشکه نفت با قیمت بیش از یکصد دلار در ایران فروخته می شد، اما در زمان تحریم ها کشورهای دیگر تنها 900 هزار بشکه نفت به قیمت 30 دلار از ایران خریداری می شد که در قبال آن هیچ پولی به ایران پرداخت نمی کردند و به جای مبالغ حاصل از فروش نفت، اجناس و کالاهای بی کیفیت را با گرانترین قیمت به ایران ارائه می دادند که چنین روابطی زیبنده کشور ایران نبود.

زمانی قمی ابراز داشت: از سال های 1384  به مدت 6 سال درآمد نفتی کشور به اندازه 70 سال بود و این موضوع فرصتی بود که یک بار برای کشور اتفاق افتاد و 700 میلیارد دلار ثروت برای ایران به ارمغان آورد که متاسفانه به خاطر اختلاص های کلانی که در کشور انجام شد از دست رفت و ممکن است دیگر برای ایران تکرار نشود.

وی با بیان اینکه امیدواریم قیمت واقعی نفت که بالای بشکه ای یکصد دلار است به نقطه واقعی خود برگردد، اضافه کرد: در جریان فروش بشکه های نفت و کسب درآمد 700 میلیارد دلاری، یک مجال و فرصت استثنایی برای ایرانی ها به وجود آمد که بیشترین درآمد و تولید ثروت را از راه فروش نفت به دست آوردند، که ممکن است دیگر چنین فرصتی تکرار نشود.

استاندار مرکزی همچنین گفت: کشور ایران علیرغم اوضاع بدی که در دوران تحریم ها داشت، زیر 5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری می کرد، اما در سال جاری به رغم کمبود آب، بیش از 8 میلیون تن گندم توسط دولت از کشاورزان خریداری شده است.

زمانی قمی افزود: 115  بوستان روستایی در دولت تدبیر و امید با 15 میلیارد ریال اعتبار احداث شده و به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: ایجاد واحدهای اشتغالزایی روستایی توسط دهیاری ها با 30 میلیارد ریال اعتبار و 99 نفر اشتغالزایی، اجرای طرح های روستایی برای 550 روستا با اعتبار 440 میلیارد ریال و تشکیل بیش از 20 شرکت تعاونی که توسط معاونت روستایی نهاد ریاست جمهوری طراحی شده است، از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید در خصوص روستاها است و این اتفاقات درست در شرایطی است که اوضاع مالی خوبی نداشتیم.

استاندار مرکزی اظهار داشت: شبکه آب روستایی در استان مرکزی که شامل 261 روستا است و 850 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، از جمله مطالبات مردم ساکن در روستاها است.

زمانی قمی با توجه به اینکه باید پرت آب را از 20 درصد به 6 یا 7 درصد برسانیم، تصریح کرد: مجتمع های آبرسانی استان مرکزی 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، اما به دلیل کمبود منابع مالی، در حال حاضر نمی تدان اعتباری به آن تخصیص داد.

استاندار مرکزی تأکید کرد: دولت تدبیر و امید با نگاهی علمی به مسائل روستاها نگاه می کند و در راستای آن باید گام های خودمان را برای توسعه و ترقی روستاها بیشتر و راسخ تر کنیم و از این جهت به یک سازوکار برنامه ریز نیاز داریم.

****با حضور استاندار مرکزی تعدادی از پروژه های شهرستان شازند به بهره برداری رسید

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور استاندار مرکزی ساختمان شهرداری شهر آستانه علوی از توابع شهرستان شازند به بهره برداری رسید. این ساختمان در زمینی به مساحت 4000 متر مربع و زیربنای 3300 متر مربع در 4 طبقه احداث شده و به بهره برداری رسیده است. عملیات احداث این ساختمان در سال 1384 آغاز شده و همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در سال 1394 به طور کامل به بهره برداری رسید. برای بهره برداری از این ساختمان 31 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل منابع داخلی شهرداری آستانه علوی تامین شده است. 

ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان شازند نیز با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید.این ساختمان در زمینی به مساحت 1975 متر مربع و زیربنای 1500 متر مربع در 2 طبقه احداث شده و به بهره برداری رسیده است عملیات اجرایی احداث این ساختمان از سال 1392 آغاز شده و همزمان با دهه فجر انقلاب سال 1394 به بهره برداری رسید .برای احداث و بهره برداری از این ساختمان 17 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل منابع شهرستانی، استانی و ملی تامین شده است. 

روشنایی محور شازند، دو راهی پالایشگاه و مدرسه 9 کلاسه امام حسن (ع) شهر مهاجران نیز به بهره برداری رسید.برای طرح روشنایی محور شازند، دو راهی پالایشگاه به طول سه و نیم کیلومتر، چهار میلیارد و 500 میلیون ریال سرمایه گذاری شده است و  مدرسه 9 کلاسه امام حسن (ع) شهر مهاجران هم با اعتبار 34 میلیارد ریال در فضایی به وسعت یک هزار و 998 متر مربع ایجاد شده است.

عملیات اجرایی احداث ساختمان فرمانداری شهرستان شازند هم  با حضور استاندار مرکزی آغاز و کلنگ آن به زمین زده شد. این ساختمان در زمینی به مساحت 4886 متر مربع و زیربنای بیش از 2000 متر مربع احداث خواهد شد. برای احداث و بهره برداری از این ساختمان 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که این میزان اعتبار از محل منابع شهرستانی، استانی و ملی تامین خواهد شد. پیش بینی می شود عملیات اجرایی احداث این ساختمان ظرف مدت 2 سال به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار بگیرد.

گفتنی است در این مراسم معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و همچنین برخی از مسوولین استانی و شهرستانی حضور داشتند.

**** دیدار استاندار مرکزی با خانواده شهید جواد محمدقلی در شهرستان شازند 

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی استاندار مرکزی با خانواده شهید جواد محمدقلی در شهرستان شازند دیدار کرد. 
این شهید والامقام در سال 1346 در شهرستان شازند متولد شد و در سال 1365 در سن 19 سالگی در عملیات کربلای 4 به درجه رفیع شهادت رسید.

گفتنی است استاندار مرکزی پس از ورود به شهرستان شازند در آئین غبار روبی و گلباران  گلزار شهدای آستانه شرکت کرد.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها