Portal_background_image

استاندار مركزي: در صورت تحقق كامل بهره وري ، حدود 40 درصد از رشد اقتصادي پيش بيني شده در برنامه پنجم توسعه محقق خواهد شد

محمدحسين مقيمي شامگاه سه شنبه در همایش مسوولان و كارشناسان آموزش دستگاههای اجرایی استان مرکزی كه در هتل زاگرس اراك برگزار شد، گفت: بر اساس مفاد مندرج در  قانون برنامه پنجم توسعه، رشد اقتصادي كشور 8 درصد پيش بيني شده كه حدود 3 درصد آن مربوط به افزايش   بهره وري در كشور است.

وي افزود:‌در صورت تحقق كامل بهره وري در كشور يعني 3 درصد، حدود 40 درصد از رشد اقتصادي پيش بيني شده در سند چشم انداز و قانون پنجم توسعه محقق خواهد شد

وي ادامه داد: اگر بحث آموزش  و پژوهش در دستگاه هاي اجرايي به نحو مطلوب اجرا گردد ما به بهره وري مورد نظر در دستگاه ها دست پيدا مي كنيم.

استاندار ادامه داد:‌ در قانون برنامه پنجم قراربود در هر سال 5/2 درصد رشد اقتصادي از محل بهره وري بدست آيد كه اخيرا به 3 درصد افزايش يافته است،‌ ولي در هشت سال گذشته رشد اقتصادي از محل بهره وري صفر و حتي زير صفردرصد بوده است.

مقيمي خاطرنشان ساخت:‌ اگر بخواهيم به رشد مورد نظر در برنامه پنجم برسيم، يكي از مهمترين فعاليت ها در دستگاهها بحث آموزش، پژوهش و تحقيقات است كه هر چه قدر در اين موضوع هزينه شود، سرمايه گذاري است و اثر  و  نتيجه خود را در افزايش بهره وري نشان مي دهد.

استاندار با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبري اظهار داشت:  سالی که مزین به شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است وبا توجه به این شعار و ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بايد به بحث آموزش و پژوهش توجه ويژه اي شود.

وي ركن و محور اصلي توسعه يافتگي استان را آموزش و پژوهش دانست و افزود:‌ استفاده از افراد با تجربه، قانونگرا، خلاق و نور آور از جمله ضروريات آموزش و مهارت در دستگاه ها است.

استاندار گفت: جبران عقب افتادگی در این بخش تنها در سایه نهضت آموزش در دستگاه های اجرایی و پرداختن به آموزش و پژوهش و كاركارشناسي و علمي است.

مقیمی اضافه کرد: مدیران دستگاه های اجرایی درخصوص آموزش، تنها تکلیف برگزاری دوره را برعهده ندارند بلکه باید نظارت مستمر بر کیفیت و اثربخشی آموزش ها و کمک به راهبردهای حل مشکلات آموزشی را در دستور کار داشته باشند.

وی با اشاره به اينكه برخي از دستگاه ها به بحث آموزش توجه لازم را ندارند و بيشتر به دنبال مباحث فيزيكي و آماري هستند، تصريح كرد: یکی از سیاست های کلان مدیریت ارشد استان این است که توجه به اجرایی کردن مباحث آموزش را از شاخص های ارزیابی مدیران قرار دهد و این حوزه مهم نمره خاص در عملكرد دستگاهي اخذ كند.

استاندار مركزي در پايان خاطر نشان ساخت: اگر به آموزش و پژوهش توجه بيشتري شود، حاکمیت آموزش در نظام اداری قادر است 40 درصد از  اهداف برنامه پنجم توسعه و سند چشم انداز نظام را با هزینه اندک و بهره وری بالا تامین کندكه موفقيت بسيار بزرگي است.

يادآور مي گردد در اين نشست صفري معاون توسعه مديريت و منابع انساني و همچنين موسايي مديركل دفتر آموزش و پژوهش استانداري نيز طي سخناني بر اهميت و جايگاه آموزش در كشور واستان تاكيد كردند و در پايان از 5 دستگاه اجرايي برتر در امر آموزش تقدير بعمل آمد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها