Portal_background_image

استاندار مركزي خواستار احداث بيمارستان يكهزار تخت خوابي در اراك شد

زمانی قمی استاندار مرکزی در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، صدور مجوز برای احداث بیمارستان یکهزار تخت خوابی در اراک و تامین اعتبار لازم برای تسریع در تکمیل بیمارستان های ولی عصر (عج) و آیت اله خوانساری اراک را خواستار شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی  احداث بیمارستان یکهزار تخت خوابی در اراک را خواستار شد و اظهار کرد: تجمیع دو بیمارستان امیرکبیر و طالقانی در قالب یک بیمارستان یکهزار تختخوابی در اراک از نیازهای این شهر است که استانداری مرکزی نیز آمادگی همکاری در جهت احداث این بیمارستان را دارد.

استاندار مرکزی تامین اعتبار لازم برای تسریع در تکمیل بیمارستان ولی عصر (عج) و بیمارستان آیت اله خوانسازی اراک را خواستار شد و گفت: امید است با حمایتهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بتوانیم تکمیل این مراکز را ظرف مدت مناسبی به اتمام برسانیم.

زمانی قمی گفت: دانشگاه علوم پزشکی اراک به دلایل مختلف از جمله  تخصیص نامناسب اعتبارات سنواتی از نرم کشوری عقب است که این نقصان باید جبران شود.

وی همچنین صدور مجوز تامین نیروی انسانی برای شبکه بهداشت و درمان شهرستانهای خنداب و فراهان ،تامین تعدادی آمبولانس برای پایگاههای اورژانس و مراکز درمانی، صدور مجوز برای مرکز تصویربرداری مستقل در شهر اراک  با مشارکت بخش خصوصی و راه اندازی مرکز آنژیوگرافی بیمارستان شهید مدرس ساوه  را خواستار شد.

استاندار مرکزی گفت: بیمارستانهای مناطق محروم استان مرکزی بدلیل خودکفا نبودن از کمبود اعتبار رنج می برند که این امر باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه سلامت توسط دولت یازدهم، تصریح کرد:  دولت تدبیر و امید با اجرای  برنامه تحول سلامت در کشور و استان مرکزی توانسته آثار رضایتمندی وسیعی را در حوزه بهداشت و درمان ایجاد کند اما تا شرایط ایده آل فاصله زیاد است.

زمانی قمی افزود: در دولت یازدهم بسیاری از بیمارستانها در استان مرمت شده اند و  بدهی یکهزار و 500 میلیارد ریالی دانشگاه علوم پزشکی اراک  با همکاری موثر مجموعه وزارتی و نمایندگان مجلس مستهلک شده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: در این استان دو هزار و 354 تخت مصوب بیمارستانی  وجود داد که دو هزار و 43 تخت آن فعال است و از مجموع 20 بیمارستان فعال در این استان سه بیمارستان با مدیریت تامین اجتماعی، یک بیمارستان خصوصی و 16 بیمارستان دولتی است.
زمانی قمی بیان کرد: ضریب اشغال تخت در این بیمارستان ها بالای 50 درصد است و تا قبل از اجرای برنامه تحول سلامت ضریب اشغال تخت در این استان پایین بود.

***وزیر بهداشت: صنایع  به توسعه استان در حوزه سلامت کمک کنند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نشست اظهار کرد: استان مرکزی در بخش سلامت، بالقوه ثروتمند است و وضعیت موجود با اتخاذ تدابیر و تصمیمات بهتر در گذشته می توانست بهبود یابد.
دکتر هاشمی افزود: استان مرکزی از نظر فضا ، امکانات و تجهیزات  در وضعیت مناسبی قرار ندارد اما با این وجود استان مرکزی در بخش سلامت از سایر استان ها عقب تر نیست اما در نگاه من وجود همین ميزان مشکلات و کمبود ها جای تأسف دارد.     
وی  با اشاره به وضعیت بهداشت در استان،تصریح کرد: خانه های بهداشت مورد نیاز تکمیل شده و خوشبختانه پزشک، ماما و بهورز در تمام نقاط استان حضور دارند اما در حوزه غذا و آلودگی های هوا و غذا باید کنترل  بیشتری در استان صورت بگیرد.      
وزیر بهداشت ضمن تأکید بر تکمیل بخش تشخیص و درمان سرطان در بیمارستان آیت اله خوانساری از خیرین بخش سلامت به دلیل توجه به نیازمندان قدردانی کرد و از آمادگی وزارت بهداشت به منظور ارایه هرگونه کمک خبر داد. 
وی عنوان کرد: با همت استاندار و مسوولان استانی نوسازی بیمارستان ولیعصر (عج) اراک با سه نوبت کاری توسط پیمانکار در سالهای اخیر شتاب گرفته و امید است در سفر رئیس جمهوری به این استان تصمیم موثر برای تامین منابع مالی مورد نیاز و تسریع در ساخت این بیمارستان گرفته شود.        
وزیر بهداشت درخصوص احداث بیمارستان یکهزار تخت خوابی در اراک،گفت: این ایده که با استفاده از ارزش افزوده املاک وزارت بهداشت در اراک بتوان بیمارستانی با تعداد تخت بالا را در مرکز استان ساخت بسیار ارزشمند است و شاید ازمهمترین پروژه ها از لحاظ خدمات اجتماعی باشد که امید است  تا پایان سال ساخت این بیمارستان را به نتیجه برسانیم.   
دکتر هاشمی همچنین از تجهیز بیمارستان امیرکبیر به دستگاه MRI،  اختصاص تجهیزات لازم به بخش های کودکان، تخت های NICU و اتاق عمل خبر داد و گفت: در بیمارستان آیت اله طالقانی نیز اتاق های عمل توسعه مي يابد و تجهیزات لازم براي بخش زایمان تامین خواهد شد.
وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت شهر خنداب از نظر انرژی اتمی گفت: کشور یک سرمایه گذاری در شهر خنداب انجام داده که منحصر به سازمان انرژی اتمی نسیت بلکه وزارتخانه های نفت و نیرو نیز می توانند به مسئولیت های اجتماعی خود در حوزه سلامت در این شهر توجه داشته باشند.
دکتر هاشمی با بیان اینکه سهم استان مرکزی در پرداخت حق بیمه درمان تأمین اجتماعی در کشور قابل توجه است، افزود: سازمان تأمین اجتماعی با احداث بیمارستان در مناطق مختلف می تواند به ما در راه ارایه خدمات کمک کند.
وزیر بهداشت افزود: صنایع پتروشیمی که در منطقه حضور دارند می توانند در توسعه خدمات استان به ویژه در حوزه سلامت نقش ویژه ای داشته باشند زیرا علاوه بر آلایندگی هوا، حوادث مرتبط با صنعت پتروشيمي است که باعث سوختگی کارگران نیز می شوند که می توانند بیمارستان های ویژه سوختگی را احداث کنند و وزارت بهداشت تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز آن را تأمین کند.
دکتر هاشمی همچنین در خصوص آمار مبتلایان به سرطان در استان مرکزی خاطر نشان کرد: آمار موارد ابتلا به بیماري سرطان را باید با دقت و مبتنی بر مستندات و شواهد گفت و دليل افزایش آمار سرطان نسبت به گذشته، افزایش خدمات تشخیصی و توزیع متخصصان و در نتیجه کشف موارد ابتلا به سرطان است.
وزیر بهداشت گفت: میزان سرطان در کشور ما جزء پایین ترین آمارها در میان کشورهای مشابه است اما نمی توان گفت که ما نسبت به سرطان بی تفاوت هستیم  زیرا با توجه به پیری جمعیت، میزان ابتلا به سرطان نیز افزایش پیدا می کند.

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنانش ابراز کرد: رفع مشکلات اشتغال و معیشت مردم در سایه اعتدال، تدبیر و امیدوار کردن مردم است وکسانی در خدمت مردم هستند که مردم را امیدوار کنند که دکتر روحانی دارای این ویژگی است و امید است دولت تدبیرو امید  با گامهای استوارتر و سریعتر بتواند خواسته های ملت را محقق سازد.

گفتنی است در این نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک، رجائی نماینده مردم شهرستانهای اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی و عزیزی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی و نماینده سمن ها مطالبی را بیان کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها