Portal_background_image

استاندار مركزي: توسعه پایدار بدون افراط و تفریط و در سایه برنامه و تدبیر محقق می شود

استاندار مركزي گفت : توسعه پایدار بدون افراط و تفریط و در سایه برنامه و تدبیر محقق می شود و بخش صنعت و تولید به عنوان زیربنای تولید ثروت و کار باید به گونه ای راهبری شود که ضربه ای برای سلامت و منابع زیستی نباشد.

محمدحسین مقیمی روز یکشنبه در حاشیه برنامه تعطیلی 70 دیگ خطوط قدیمی شرکت آلومینیوم اراک (ایرالکو) در جمع خبرنگاران، افزود: درسالی که به نام حماسه سیاسی و اقتصادی مزین شده، اصلاح و بهبود فرایندهای قدیمی تولید برای ارتقاء بهره وری، کاهش هزینه ها و حفظ مباحث زیست محیطی اصلی اجتناب ناپذیر است .
وی اظهار کرد:تولید همخوان با محیط زیست و حفظ منابع، پایه برنامه محوری در دولت اعتدال است.

استاندار استان مرکزی بیان کرد: همراهی صاحبان صنعت با مسئولان اجرایی و محیط زیست در رفع معضلات و آلودگی ها نشان از بلوغ مدیریتی و ظرفیت بالای مسئولیتهای اجتماعی دارد و باید این بعد در صنعت تقویت شود.

مقیمی خاطر نشان کرد: کلانشهر اراک به دلیل مسایل اقلیمی، برخی صنایع آلاینده و مشکلات ترافیکی و معابر، در چند دهه اخیر به یکی از شهرهای آلوده کشور تبدیل شده و تصمیم سازان باید با همکاری نخبگان دانشگاهی و پژوهشی با شناسایی منابع آلاینده و راهکارهای اثربخش ضمن مهار شرایط کنونی، فردای مناسبی را برای این خطه رقم بزنند.
وی عنوان کرد: مشارکت مسئولان ایرالکو در حل گره های کور زیست محیطی این صنعت فصلی جدید در مناسبات توسعه صنعتی این واحد است و این رویکرد علاوه بر اینکه سودآوری و رونق تولید را تضمین می کند، گامی در احترام به حقوق مردم و بهبود شرایط زیست محیطی اراک است.

وی خواستار تسریع برنامه های اصلاح و جایگزینی تجهیزات کنترل آلایندگی در خطوط تولید ایرالکو شد و گفت: مراحل تحویل زمین برای انتقال واحد آندسازی این شرکت به شعاع مناسب شهری انجام شده و مسئولان ارشد استان آمادگی دارند هرگونه مساعدت را با صاحبان صنعت برای تسریع در عملیات اجرایی این واحد انجام دهند.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها