Portal_background_image

استاندار مركزي: بهبود رفتار ترافیكی مردم هدف اصلی قانون جدید راهنمایی و رانندگی است

استاندار مركزي با صدور نامه اي به كليه دستگاه هاي اجرايي و نهادهاي عمومي و انقلاب اسلامي استان در خصوصو قانون راهنمايي و رانندگي گفت: بهبود رفتار ترافيكي مردم هدف اصلي قانون جديد راهنمايي و رانندگي است.

علی اكبر شعبانی فرد در این نامه آورده است: حاكمیت انضباط اجتماعی، رعایت حقوق دیگران، تمكین به قوانین و مقررات از معیارهای توسعه یافتگی و نهادینه شدن هنجارهای اجتماعی است كه بیانگر رشد شخصیت و رفتار فرد در جامعه است.
وی در ادامه این نامه افزوده است: تحمل پذیر كردن رفتارها در جامعه مستلزم اراده و عزم جمعی از یك سو و تدبیر و راهبری دستگاههای اجرایی و متولیان امر از سوی دیگر است.
استاندار مركزی در بخش دیگری از این نامه آورده است: اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی و ارتقا فرهنگ ترافیك بی شك زمینه روان سازی عبور و مرور و تسهیل در تردد شهروندان را فراهم و امنیت و سلامت اجتماعی را در محیط شهری تضمین كرده و از حوادث و سوانح جلوگیری می كند.
شعبانی فرد در این نامه خاطر نشان كرده است: مجلس شورای اسلامی پس از چهل سال قانون راهنمایی و رانندگی را بازنگری كرد كه بعد از طی مراحل قانونی از اردیبهشت ماه سال 1390 وارد فاز اجرایی شد و بعد از تصویب آیین نامه مربوط ، فاز دوم آن از اول دی ماه اجرایی خواهد شد.
وی در بخش دیگری از این نامه تاكید كرده است: برای تحقق اصلاح و بهبود رفتار ترافیكی مردم باید رویكرد فرا دستگاهی و بخشی را در همه مراحل اجرای قانون مورد توجه قرار داد و همه دستگاههای اجرایی، همسو با برنامه های پلیس ضمن رعایت قانون در نهادینه شدن آن تلاش كنند.
استاندار مركزی در ادامه این نامه در هشت بند خواستار توجه به تصمیم های ستاد ارتقا فرهنگ ترافیك استان و همراهی در اجرای مصوبات آن، آموزش كاركنان و جامعه هدف، استفاده از ظرفیت های تبلیغی موجود در آن دستگاه، استفاده از سامانه پیام كوتاه بر ارسال پیام های ترافیكی، تشویق و ترغیب كاركنان رعایت كننده مقررات راهنمایی و رانندگی شده است.
شعبانی فرد، تهیه و توزیع بروشور و كتابچه قانون و جرائم رانندگی، نصب پلاكارد در مبادی ورودی و درج پیام های ترافیكی در سایت سازمان مربوطه، همكاری با پلیس راهوار استان در زمینه استفاده از امكانات تبلیغی موجود و ارسال گزارش های انجام شده به ستاد ارتقا فرهنگ ترافیك مستقر در دفتر امور اجتماعی استانداری را از دیگر خواسته های خود در این نامه بیان كرده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها