Portal_background_image

استاندار مركزي بر پيگيري سهم استان از محل اعتبارات 2600 ميليارد ريالي مناطق كمتر توسعه يافته تاكيد كرد

استاندارمركزي روز يكشنبه در نهمين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان كه در محل استانداري برگزار شد، گفت: در تبصره های بودجه امسال کشور دو هزار و 600 میلیارد ریال برای تحرک بخشی به اقتصاد مناطق محروم و کمکهای فنی و اعتباري طرح های روستایی اختصاص یافته که دو درصد این اعتبارات سهم استان مرکزی است.

محمد حسين مقيمي گفت:‌ مديران دستگاههاي اجرايي بايد با برنامه ريزي ، بستر سازی و ایجاد زمینه ها برای تحرک اقتصادی و اشتغالزایی مولد در مناطق محروم و روستایی این استان تلاش كنند.


وي با اشاره به اينكه استان مركزي در شاهراه اصلي تردد كشور است، افزود:‌ بودجه هاي تصويب شده در مورد زيرساخت هاي حمل و نقل بايد پيگيري و محقق شود.

مقیمی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه امسال رقم تخصیصی بودجه های عمرانی استان مرکزی 20 درصد است ، مدیران اجرایی دستگاهها باید با پیگیری جدی سهم استان را از 200هزار میلیارد ریال بودجه تبصره ای ملی که سهم استانی آن چهار هزار میلیارد ریال است محقق کنند.

وی بیان کرد: هم اینک حدود دو هزار پروژه نیمه تمام در استان مرکزی وجود دارد که تحقق اعتبارات تبصره بودجه کمک شایانی در تسریع و تکمیل آنها است.

وي همچنين تاكيد كرد: همه طرح هاي عمراني مصوب شده بايد هم توجيه فني،‌اقتصادي،‌مالي، زيست محيطي و هم توجيه فرهنگي نيز داشته باشد.

در اين جلسه گزارشي در مورد ميزان جذب اعتبارات طرحهاي ملي مندرج در پيوست شماره يك قانون بودجه 92 ارائه شد.


همچنين در اين جلسه در خصوص توزيع اعتبارات قانون بودجه و رقم های اعتباری سهم استان مرکزی در تبصره های بودجه با موضوع ورزش همگانی و قهرمانی، تقویت زیرساختهای ورزشی مدارس، کمک به حوزه های علمیه، کشاورزی و مرتعداری، کمک به مددجویان زندانی، زیرساختهای شهرداریها و دهیاریها زیرساختهای پزشکی و فیبر نوری ارزیابی شد.

در این جلسه استاندار آخرین بخشنامه وزارت کشور در خصوص نحوه برگزاری شورای توسعه و برنامه ریزی و الزامات قانونی آن را قرائت كرد.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها