Portal_background_image

استاندار مركزي بر نقش موثر شوراها در ارتقا سطح مشاركت عمومي در جامعه تاكيد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی با صدور پیامی به مناسبت روز شوراها بر نقش موثر این نهاد در ارتقا سطح مشارکت عمومی در جامعه تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی در این پیام آورده است: یکی از مسائل مهم و ارزشمند در گستره زندگی اجتماعی، تعامل، همفکری و مشورت است. دین مبین اسلام به عنوان مکتبی جامع و همه‌جانبه‌نگر به تمام ابعاد وجودی و نیازهای انسان توجه کرده است و به لحاظ جامعیت، بالندگی، سعادت‌بخشی و پویایی که در قوانین و آموزه‌های خود دارد، به همفکری و مشورت توجه ویژه‌ای نموده و اهمیت، جایگاه و فواید آن را گوشزد نموده است.

وی ادامه داده است: بدون شک حضور و همراهی مردم ایران در تمام صحنه ها یکی از مهمترین عناصر موفقیت و پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف بوده است و شوراهای اسلامی به عنوان حلقه های رابط دولت و مردم با داشتن سرمایه گراسنگ اعتماد عمومی و با تکیه بر اصل وظیفه شناسی و دانش محوری در بیان و حل مشکلات شهر و روستا تلاش می نمایند. نهم اردیبهشت ماه یادآور صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل شوراهای اسلامی است، روزی که نقطه عطفی در مشارکت مردم در اداره امور جامعه و نمود عینی از مردم سالاری دینی است.

استاندار مرکزی تصریح کرده است: شوراهای اسلامی در بالا بردن سطح مشارکت عمومی در جامعه تأثیرگذار بوده و به عنوان یکی از ارکان مهم تصمیم گیری و نظارت بر مسائل شهری و روستایی محسوب می شوند که می توانند در جهت تعامل و همکاری در برنامه ها و تسهیل سازی امور نقش بی بدیل داشته باشند.

زمانی قمی خاطر نشان کرده است: اينجانب ضمن تبريك نهم ارديبهشت ماه، روز ملي شوراها، از زحمات و خدمات تمامي دست اندركاران و اعضاي محترم شوراهاي اسلامي شهر وروستا در سراسر استان صميمانه  تشكر نموده و توفيق آنها را در راستاي انجام رسالت سترگ شورا و خدمت به مردم بزرگوار و شريف استان که با وظیفه شناسی و توجه به اصل برنامه محوری در راستای حل مشکلات شهر و روستا با اتکا به ظرفیت های مناطق، گام برمی دارند، از درگاه خداوند قادر متعال خواستارم.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها