Portal_background_image

استاندار مركزي بر نقش موثر بنياد مسكن انقلاب اسلامي در توسعه روستاها تاكيد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست با مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان که در محل استانداری برگزار شد، بر نقش موثر این بنیاد در توسعه روستاها تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به صدور فرمان ارزشمند امام راحل مبنی بر تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اظهار کرد: اگر فاصله بین این فرمان و پیروزی انقلاب اسلامی را مورد بررسی قرار دهیم به اهمیت شکل گیری این نهاد بزرگ پی خواهیم برد.

وی با بیان اینکه نهادسازی کانون توجه امام (ره) برای اداره کشور بود، افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اولین نهادی بود که با فرمان امام راحل تشکیل شد که  در حوزه عمران و آبادانی و حمایت از فقرا و درماندگان و همچنین توسعه اقتصادی و تولید ثروت اقدامات موثری را به انجام رسانده است.

زمانی قمی صدور 56 هزار جلد سند  برای صاحبان ملک در روستاها را از اقدامات مهم بنیاد مسکن برشمرد و گفت: با این اقدام 56 هزار خانواده از بلاتکلیفی نجات پیدا کردند و  با این سند انجام بسیاری از امور از جمله سرمایه گذاری برای آنها روان شده است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه رسالت اصلی این بنیاد معطوف به قشر‌هایی است که باید از آنها دستگیری کرد، گفت: امام خمینی (ره) با این نهاد سازی اعلام کرد که این قشر کانون توجه  رهبر انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی بعنوان یک حاکمیت قرار دارد.

وی بیان کرد: کشور ایران در دوران حکومت شاهنشاهی از نظامی برخوردار بود که  بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مبانی آن با ساختار‌های جامعه مطابقت نمی‌کرد و کاملاً متفاوت بود.

زمانی قمی افزود: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی  نظام‌ها طرفدار بلوک شرق یا غرب بودند که در این   میان امام راحل مدلی را بنام انقلاب اسلامی و اینکه دین می تواند جامعه را اداره کند ، مطرح کرد.

استاندار مرکزی با اشاره به شکل‌گیری انقلاب اسلامی تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی جامعه باید بر مبنای سیاست های اخلاقی و دینی اداره می شد که در این راستا در ساختار نهاد سازی، امام خمینی (ره) با هوشمندی بنیاد مسکن را به عنوان نهادی ارزشمند تشکیل دادند.

استاندار مرکزی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد مسکن در حوزه‌های مختلف از جمله تأمین مسکن برای روستائیان، بیان داشت: انتظار می‌رود با مساعد شدن اوضاع اعتباری دولت و کشور حجم فعالیت‌ها و خدمات گسترده‌تر ‌شود.

گفتنی است در این نشست مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی نیز سخنانی را بیان کرد.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها