Portal_background_image

استاندار مركزي بر نقش تاثير گذار كميته امداد در تعادل بخشي به اقتصاد جامعه تاكيد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در دیدار با کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) که به مناسبت سالگرد تاسیس این نهاد و هفته احسان و نیکوکاری در محل استانداری انجام شد، بر نقش تاثير گذار كميته امداد در تعادل بخشي به اقتصاد جامعه تاكيد كرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: کمیته امداد امام (ره) در تعادل بخشی به اقتصاد جامعه تاثیرگذار است و دو تاثیر مهم این مجموعه در دوران جنگ تحمیلی و تحریم قابل تحسین است.

استاندار مرکزی گفت: کمیته امداد امام (ره) از ستون های خیمه انقلاب اسلامی است که به عنوان نهاد حمایتی خدمات و دستاوردهای ارزنده ای دارد.

وی افزود: هنر برجسته رهبر کبیر انقلاب اسلامی، شکل دهی به نهادهایی نظیر کمیته امداد امام، بنیاد شهید، سپاه پاسداران و بسیج بوده است.
استاندار مرکزی  اظهار کرد: تشکیل کمیته امداد، بهترین تدبیر در حمایت از اقشار ضعیف و آسیب پذیر بود که از سوی امام راحل به یادگار مانده است.
زمانی قمی با قدردانی از کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره)، گفت: دستگیری از اقشار فقیر و خدمات رسانی به این قشر در دین مبین اسلام توصیه شده و کاری ارزشمند است.
استاندار مرکزی گفت: فقرا و نیازمندان پشتیبان و حامی به غیر خدا ندارند و کارکنان مجموعه کمیته امداد با کمک به این افراد برای خود خیرات به آخرت می فرستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان  نیز گفت: 340 پرسنل کمیته امداد این استان به 46 هزار خانوار تحت پوشش این نهاد حمایتی خدمات مختلف ارائه می کنند.
محمدمهدی ناصری افزود: با وجود اینکه نمای استان مرکزی، صنعتی و برخوردار معرفی شده اما میانگین جمعیت تحت پوشش کاین نهاد حمایتی در کشور حدود پنج و نیم درصد است که این قشر در این استان هفت درصد برآورد شده است.
وی اظهار کرد: حاشیه نشینی، بروز مشکلات اقتصادی در واحدهای تولیدی و افزایش شمار بیکاران را باعث شده استو این مهم بار مراجعات را برای کمک های مالی و معیشتی به کمیته امداد بالا برده است.
وی ادامه داد: استان مرکزی در بخش کمک های مردمی و خیران در ردیف 10 استان اول کشور است و همواره خیران در دستگیری نیازمندان یار و یاور کمیته امداد امام بوده اند.
وی ادامه د اد: کمیته امداد استان مرکزی در توانمندسازی اقتصادی و اشتغال پارسال رتبه برتر استان را در حوزه اشتغال کسب کرد و امسال نیز با 14 هزار شغل جایگاه مناسبی را کسب کرده است.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها