Portal_background_image

استاندار مركزي بر نظارت جدي بر بازار شب عيد استان تاكيد كرد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد تنظیم بازار استان که در محل استانداری تشکیل شد، گفت: دستگاه های اجرایی با جدیت لازم بر بازار شب عید استان و عرضه بهنگام کالاها به شهروندان نظارت کنند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: تمهیدات لازم برای تنظیم بازار شب عید در استان مرکزی مهیا است و باید با نظارت اصولی از بروز تخلفات احتمالی در حوزه عرضه و تقاضای کالا در این ایام جلوگیری کرد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: دستگاه های ذیربط از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین اتاق اصناف باید با مدیریت صحیح، قیمت ها را کنترل کنند و از سویی کالاها نیز از طریق شبکه های توزیع همچون تعاونی ها و فروشگاه های معتبر به مردم عرضه شود. 

وی لغو نمایشگاه بهاره را منوط به انجام کارشناسی از سوی دستگاه های مرتبط از جمله اتاق اصناف دانست و گفت:  برنامه های اتاق اصناف و دیگر دستگاه های مرتبط عضو ستاد تنظیم بازار شب عید به صورت کارشناسی ارزیابی می شود در صورتی که برنامه ها کاربردی نباشند، در جهت حفظ منافع مردم برپایی نمایشگاه بهاره در دستور کار قرار می گیرد.      

آقازاده با  تاكيد بر اينكه تنظيم بازار تنها مختص اراك نيست بلكه بايد دركليه شهرستان ها نیز مورد توجه قرار گيرد، به وضعيت انبارهاي غله اشاره و اظهار كرد: انبار هزار تني محلات با توجه به نامناسب بودن زندان اين شهر به صورت موقت به اداره زندان شهرستان واگذار شد، البته زميني به اين امر اختصاص يافته و لازم  است در امر ساخت و تكميل زندان مناسب شهرستان محلات تسريع شود .

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: کلانشهر اراک به یک انبار ذخیره استاندارد برای ذخیره سازی اقلام مصرفی شب عید نیاز جدی دارد. 

وی ادامه داد: در شورای برنامه ریزی و توشعه استان برای  ساخت یک انبار استاندارد و مطلوب  در محل ایستگاه راه آهن سمنگان برنامه ریزی می شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها