Portal_background_image

استاندار مركزي بر ضرورت آگاه سازي مردم نسبت به حقوق شهروندي تاكيد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان، بر ضرورت آگاه سازی مردم نسبت به حقوق شهروندی تاکید کرد و گفت: سازمانهای مردم نهاد می توانند در این زمینه نقش موثری ایفا نمایند.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاکید بر این نکته که جامعه آگاه به حقوق شهروندی، نظم و قانون‌پذیری بیشتری دارد، گفت: آگاهی به حقوق دیگران و حقوق فردی در حقیقت بستر برداشته شدن بساط ظلم و جفا در جامعه است.
وی با تاکید بر این نکته که نباید از جامعه آگاه ترسید، ادامه داد: جامعه آگاه به حقوق شهروندی و فردی انتقاد هم می‌کند و پرسش‌گر است. نه تنها نباید از این موضوع نگران بود بلکه باید از فرصت پرسش‌گری و نقد جهت رفع مشکلات نیز استفاده شود.
استاندار مرکزی افزود: جامعه‌ای که آگاهی نداشته باشد، به سکون محکوم می‌شود و با فجایع بسیار مواجه خواهد شد.
وی با بیان اینکه نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در آگاه‌سازی مردم به حقوق شهروندی بسیار موثر است، افزود: صیانت از حقوق شهروندان با برگزاری جلسات سخنرانی محقق نمی‌شود و برای تحقق این منظور نیاز به برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای همه اقشار جامعه داریم. در این راستا سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند بسیار موثر واقع شوند.
استاندار مرکزی جامعه مد نظر اسلام را جامعه‌ای قانون‌پذیر همراه با رعایت حقوق همه اقشار دانست و بیان کرد: نهج‌البلاغه و شیوه و رسم امام علی(ع) که مظهر عدالت و انسان دوستی بدون هیچ چشم‌داشتی بود نمونه کاملی از رعایت حقوق بشر را بازگو می‌کند که می‌تواند بهترین الگو و روش رعایت حقوق شهروندی در جامعه باشد.
زمانی قمی با بیان اینکه جامعه متعادل و منطقی از عقل، خرد و دیانت بهره می‌گیرد، افزود: در چنین جامعه‌ای جلوی خودسری‌ها و زیاده‌خواهی‌ها را می‌توان گرفت.
وی بیان کرد: دین ما به درستی حقوق فردی و اجتماعی را مطرح می‌کند و نمونه بارز آن سخنان امام علی(ع) است. ایشان با وجود معصوم بودن از مردم می‌خواستند که اشتباهات و انتقادات‌شان را مطرح کنند و در صورتی که تعالیم دین ما به درستی در جامعه نهادینه شود، حتی همه مبانی حقوق بشر در دنیا رنگ خواهد باخت.
استاندار مرکزی ادامه داد: سازمان‌های مردم‌نهاد، آموزش و پرورش و روسای دانشگاه‌ها همه می‌توانند و باید در آموزش حقوق شهروندی کمک کنند تا در این خصوص جهش مناسبی را در استان داشته باشیم.
زمانی قمی بیان کرد: اینکه کشورهای پیشرفته جامعه متعادلی دارند و قانون‌مندی در این جوامع سطح بسیار مناسبی دارد، یک حقیقت است که باید پذیرفت و این مهم ارتباط مستقیمی با آگاهی مردم از حقوق شهروندی دارد.
گفتنی است در این نشست  رییس انجمن صنفی دفاتر پیشخوان استان مرکزی نیز سخنانی را بیان کرد و در پایان از دستگاههای اجرایی فعال در  زمینه حقوق شهروندی تجلیل شد.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها