Portal_background_image

استاندار مركزي بر جذب اعتبار ملي براي كتابخانه مركزي اراك تاكيد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست انجمن کتابخانه های عمومی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: تلاش برای جذب اعتبار ملی برای کتابخانه مرکزی اراک و نیز بهبود وضعیت اعتباری بازار اراک در سفر رئیس جمهوری ضروری است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاکید بر پیگیری ملی شدن اعتبارات پروژه کتابخانه مرکزی اراک در سفر رئیس جمهوری به استان، گفت: در سفر دولت تلاش می‌کنیم در حوزه فرهنگ، اعتباری برای بازار اراک و کتابخانه مرکزی جذب کنیم.

 وی ضمن تاکید بر تقویت کتابخانه‌های عمومی استان، افزود: کتابخانه مرکزی اراک که در حال احداث است مجموعه ای سرآمد در کشور خواهد بود که پس از راه اندازی از نظر کیفی نیز باید سرآمد باشد.

زمانی قمی ادامه داد: استان مرکزی با برخورداری از مفاخر علمی و سیاسی از جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است که باید با تقویت زیر ساخت های فرهنگی و ایجاد کتابخانه، ضمن حفظ و حراست از این داشته های علمی جایگاه استان را در کشور حفظ کرده و ارتقا بخشید.       

استاندار  مرکزی با یادآوری وجود بناهای تاریخی و ظرفیت های گردشگری این استان گفت: بازار تاریخی اراک یکی از بناهای شاخص استان مرکزی با آرایه ها معماری برجسته و سرآمد است که بر اثر برخی بی توجهی هایی که در گذشته صورت گرفته بعضی از سراهای آن در معرض آسیب قرار داشته و صدمه هایی به آنها وارد شده است.
زمانی قمی افزود: باید با تخصیص اعتبار و مرمت این بازار از ایجاد خسارت های جبران ناپذیر بر بدنه این بنا و اثر تاریخی جلوگیری کرد.

وی افزود: این استان دارای میراث گرانبهایی است، اما از طرفی هم با کارهای عقب‌افتاده‌ای در این بخش روبرو هستیم و تمکن دولت ناچیز است و به اندازه یارانه‌ای است که پرداخت می‌کند.

زمانی قمی گفت: اینکه می‌گوییم گذشته فاجعه به بار آورده است، اغراق نمی‌کنیم بلکه هر چه جلوتر می‌رویم متوجه مشکلات بسیاری  در حوزه اقتصاد و سایربخشها می‌شویم.

گفتنی است تلاش برای جذب اعتبار ملی برای اتمام کتابخانه مرکزی اراک با سفر دولت تدبیر و امید به استان مرکزی و عضویت استاندار و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مرکزی درکارگروه کتابخانه های این استان از جمله مصوبه های این نشست بود.

در این نشست از یادمان سلسله نشست های کتاب خوان استان مرکزی رونمایی شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها