Portal_background_image

استاندار مركزي بر تقويت سهم بخش خصوصي در حوزه سلامت تاكيد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در جریان بازدید از طرح نیمه کاره بیمارستان فوق تخصصی خصوصی سینا در اراک، گفت: تقویت سهم بخش خصوصی در حوزه درمان از مسائل مهم و زیرساختی است که باید با حمایت بخش دولتی این مهم دراین استان محقق شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه چهارم توسعه سهم درمان دولتی به خصوصی باید به درصد 60 به 40 می رسید، اظهار کرد: عقب‌ماندگی سهم بخش خصوصی تنها در حوزه سلامت نیست بلکه در همه حوزه‌ها وجود دارد و به نظر می‌رسد باید نگاه دولت و مردم به این بخش تغییر کند.

وی افزود: باید به بخش خصوصی اعتماد بیشتری شده و کارها را به آنها بسپاریم و در این راستا دولت بعنوان حامیان این بخش قرار گیرد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: بیمارستان سینا از سال 89 به همت پزشکان اراک و با کمک بخش خصوصی ساخته شده است و علیرغم رویارویی با مشکلات اقتصادی با تدبیر از موانع عبور کرده و در حال حاضر به پیشرفت فیزیکی خوبی دست پیدا کرده است. 

زمانی‌قمی با بیان اینکه بخش‌هایی از این بیمارستان در سال 95 مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، افزود: این اقدام پزشکان اراک مایه خرسندی بوده و می‌تواند در آینده موجب نگهداشت بسیاری از پزشکان متخصص در اراک شده و مانع از مهاجرت آنان به استان‌های دیگر شود. 

 استاندار مرکزی تصریح کرد: این بیمارستان می‌تواند خدمات مطلوب و شایسته‌ای را به مردم اراک ارائه دهد.

 زمانی قمی خاطر نشان کرد: براساس بازدیدی که صورت گرفت؛ ساخت این بیمارستان در مراحل نهایی به سر می‌برد و بخش اعظم آن سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

گفتنی است این بیمارستان 164 تختخوابی در زمینی به وسعت 11 هزار و 599 متر مربع در شش طبقه با زیربنای 21 هزار متر مربع ساخته شده و درحال حاضر 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
عملیات اجرائی این بیمارستان در خردادماه سال 89 آغاز شده و تاکنون 350 میلیارد ریال برای ساخت آن سرمایه گذاری شده است.
 این بیمارستان دارای اورژانس مجهز در فضای 650 متر مربع با 16 تخت ، 12 تخت سی سی یو (مراقبت قلب)، هشت تخت آی سی یو (مراقبت ویژه)، 13 اتاق عمل، 9 تحت پست آی سی یو و کلینیک فوق تخصصی سرپایی ، بخش های وی آی پی ، خدمات رفاهی برای پزشکان و همراهان بیماران است. این بیمارستان  دارای بخش رادیوتراپی برای درمان بیماران سرطانی است که برای ساخت فضای آن 35 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای خرید دستگاه و تجهیزات آن که از پیشرفته ترین رادیوتراپی های جهان است 96 میلیارد ریال تامین شده است. تالار تخصصی اتاق عمل های این بیمارستان هشت اتاق دارد و علاوه بر آن دو اتاق عمل چشم پزشکی و دو اتاق عمل ویژه سزارین نیز در این مرکز درمانی ساخته شده که اتاق عمل های اختصاصی سزارین برای نخستین بار در ایران با این کیفیت و خدمات به زنجیره درمانی می پیوندد.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها