Portal_background_image

استاندار مركزي بر تشكيل كارگروه صنعت و ورزش در استان تاكيد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای ورزش همگانی و تفریحی استان که در محل استانداری تشکیل شد، بر تشکیل کارگروه صنعت و ورزش در استان تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: افزایش تعامل بین حوزه ورزش و صنعت و بسط حمایت‌های بخش صنعت از حوزه ورزش موضوع بسیار مهمی است که  تشکیل کارگروه صنعت و ورزش می تواند در این راستا نقش مهمی ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه صنایع استان باید نقش اجتماعی خود را درجهت حمایت از ورزش استان ایفا کنند، افزود: در این کارگروه نشستهایی با حضور صنایع بزرگ استان برگزار می شود و راهکارهای لازم در جهت تقویت حمایت صنعت از ورزش مورد بررسی قرار می گیرد.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش چاپ کتاب بازی های بومی محلی را ضروری دانست و گفت: چاپ این کتاب  اقشار مختلف مردم را با داشته ها و ظرفیت های غنی فرهنگی استان آشنا می کند و اعتبار لازم برای چاپ آن تامین می شود.           

وی ادامه داد: فرهنگ و ورزش دو مولفه مهم و جدا نشدنی جامعه هستند که مرزهای مشترک بسیاری با یکدیگر دارند که برای اشاعه و همگانی کردن آن ها باید از همه ظرفیت های موجود بهره گیری کرد.  
زمانی قمی تصریح کرد:  سال آینده برای گسترش ورزش همگانی در جامعه باید کلیه دستگاه های اجرایی یک درصد سهم ورزش را در اختیار این نهاد قرار دهند تا با صرف آن در زمینه تهیه وسایل و امکانات، زمینه حضور اقشار جامعه بیش از پیش فراهم شود.          
وی ادامه داد: فضاهای خالی در روستاها برای گسترش ورزش همگانی در این مناطق باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد چرا که کم تحرکی به عنوان یکی از عوامل مهم تهدید سلامت اقشار مختلف به ویژه زنان رو به گسترش دارد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه جامعه ورزشی از خیلی از مسائل ناپسند دور می شود، ابراز کرد: اگر بتوانیم در حوزه ورزش همکانی فعال شویم و به 50 درصد خواسته های خود در این حوزه دست یابیم بسیاری از مشکلات جامعه  مرتفع می شود . 
مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 70 درصد افراد در کشور های پیشرفته در یکی از رشته های ورزشی همگانی فعالیت دارند که این رقم در ایران بر اساس برنامه پنجم توسعه برای بانوان 18 درصد و مردان 20 درصد پیش بینی شده که هم اکنون شاخص ورزش همگانی برای زنان کشور 15 درصدو برای مردان 20 درصد است.
سعید ملکی افزود: 465 هیات و 70 مکان ورزشی در استان مرکزی تحت پوشش اداره کل ورزش و جوانان این استان فعالیت دارند.
وی ادامه داد: 150 مکان ورزشی نیمه تمام در استان مرکزی وجود دارد که 80 طرح آن مربوط به اداره کل ورزش و جوانان و 70 طرح نیز مربوط به آموزش و پرورش، دانشگاه ها و نیروی انتظامی استان است که با تکمیل این طرح ها سرانه ورزشی استان به 90 سانتیمتر افزایش می یابد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی بیان کرد: سرانه ورزشی سالن های روباز و سرپوشیده کشور درحال حاضر یک متر مربع است و استان مرکزی با دارابودن این سرانه جزو استان های متوسط به بالا ایران محسوب می شود.
ملکی بیان کرد: بر اساس قانون باید یک درصد از اعتبار های دستگاه ها برای توسعه ورزش استان اختصاص یابد که از این میزان 40 درصد برای خود دستگاه، 30 درصد برای آموزش و پرورش و 30 درصد برای توسعه ورزش همگانی باید هزینه شود.
وی ادامه داد: طرح سلامت در کشور و استان در حال اجرا است که از این طرح هیچ گونه اعتباری برای توسعه ورزش که پایه و اساس سلامت محسوب می شود در نظر گرفته نشده است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها