Portal_background_image

استاندار مركزي بر تشكيل دبيرخانه اجلاس استاني نماز تاكيد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در جلسه ستاد اقامه نماز استان که با حضور حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در محل استانداری برگزار شد، بر تشکیل دبیرخانه اجلاس استانی نماز در ستاد اقامه نماز استان تاکید کرد.

زمانی‌قمی استاندار مرکزی بابیان اینکه برگزاری اجلاس نمازهای استانی کاری شایسته است، خواستار تشکیل دبیرخانه این اجلاس استانی در ستاد اقامه نماز استان شد و بر حضور اداره کل آموزش و پرورش، دفتر امور اجتماعی استانداری و دستگاه‌های فرهنگی ذیربط در این اجلاس تاکید کرد.

زمانی‌قمی گفت: مجموعه استانداری در خدمت اعتلای امر اقامه نماز است و همه امکانات استانداری را برای باشکوه برگزار شدن این اجلاس به کار خواهد گرفت. 

استاندار مرکزی تصریح کرد: بر اساس تحقیقات کارشناسی حوزه عمرانی استانداری مرکزی، فاصله استاندارد مساجد با یکدیگر باید 400 متر باشد که درحدود 24 نقطه از استان این فاصله رعایت نشده و فاقد مسجد هستند. 

استاندار مرکزی گفت:  حوزه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی باید این مسئله مهم را مورد بررسی قرار داده و در اسرع وقت زمان بندی کارشناسی خود را نسبت به ساخت مسجد در این مناطق ارائه کند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور نیز بیان کرد: وضعیت اقامه نماز در هیچ کجای کشور زیبنده جمهوری اسلامی نیست و برای احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی ابتدا باید کمبودهای این بخش را جبران کنیم چرا که در غیر این صورت هیچ کدام از فعالیت های دستگاه های فرهنگی به سرمنزل مشخصی نمی رسد. 
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی اظهار کرد: در بسیاری از شهرهای ایران، در محلات و شهرک ها مسجد وجود ندارد اما مردم اقدام به ساخت حسینیه و تکیه می کنند در صورتی که حضرت زهرا(س) و امام سجاد(ع) به عنوان اولین روضه خوان های اسلام در مسجد روضه خوانی کردند بنابراین مردم نیز باید در این خصوص با کارگزاران نظام همگام شده و نسبت به ساخت مسجد و اقامه نماز جماعت بیش از پیش تلاش کنند.           
وی در خصوص اقامه نماز در مدارس نیز گفت: روحانیان شاغل در دستگاه های دولتی موظف هستند در هر هفته دو روز به صورت رایگان در نزدیکترین مدرسه محل کار خود نماز جماعت اقامه کند. 
رئیس ستاد اقامه نماز کشور بیان کرد: برای ساخت مسجد منتظر تخصیص اعتبارات نمانید بلکه محل مسجد را شناسایی و با نصب چادر نماز جماعت را اقامه کنید. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز  بر ایجاد مساجد بین‌راهی در محورهای مواصلاتی تاکید کردو گفت: بسیاری از محورهای مواصلاتی استان فاقد مسجد هستند که این مهم در شان استان امام(ره) نیست. 

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی  اظهار کرد: در بسیاری از مناطق و روستاهای استان هفت و یا هشت مسجد وجود دارد و این در صورتی است که در یک روستا حتی یک مسجد هم وجود ندارد که جلوگیری از ترویج این فرهنگ غلط وظیفه دستگاه های فرهنگی به خصوص ستاد اقامه نماز استان است. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز بیان کرد: در شهر اراک براساس مطالعات انجام‌شده براساس شعاع 400 متری، کمبود مساجد محسوس است.

فیلی افزود: 24 نقطه در این استان فاقد مسجد هستند که از این تعداد 17 نقطه در اراک و بقیه در شهرستان ساوه است.

گفتنی است تشکیل یک کارگروه به ریاست معاونت عمرانی استانداری مرکزی برای جانمایی و ساخت مسجد در 24 نقطه شهری و محورهای مواصلاتی استان مهمترین مصوبه این نشست بود. معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها