Portal_background_image

استاندار مركزي بر برگزاري هر چه باشكوه تر كنگره بزرگداشت ۶۲۰۰ شهيد استان تاكيد كرد

آقازاده استاندار مرکزی در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: به هر میزان کنگره بزرگداشت ۶۲۰۰ شهید استان، پررنگتر و معنوی‌تر برگزار شود، یاد و نام شهدا در تاریخ استان پررنگتر خواهد شد .

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: برگزاری هر چه باشکوه تر کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6 هزار و 200 شهید این استان، نقش مهمی در ترویج فرهنگ مقاومت و شهادت طلبی به نسل جوان دارد.

وی افزود: حدود 9 ماه تا برگزاری این کنگره بزرگ در استان فرصت باقی است و برای برگزاری هرچه باشکوه تر این رویداد فرهنگی و معنوی باید ضمن برگزاری جلسات تخصصی تر با حضور افراد تاثیر گذار از تمام ظرفیت های استان بهره جست.

استاندار مرکزی با تاکید بر برگزاری مشترک جلسات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با جلسات کنگره ، ابراز کرد: لازم است در جلسات پشتیبانی مکانیزم برگزاری کنگره بررسی شود و بر اساس مکانیزم مطرح شده و ساختار کنگره در خصوص تامین منابع مالی آن چاره‌اندیشی کرد .

وی ادامه داد: برگزاری هرچه باشکوه تر این کنگره یاد و نام شهدا را در اذهان زنده نگه می دارد و پیش بینی برنامه های فرهنگی متنوع در این کنگره می تواند هدایتگر نسل چهارم انقلاب باشد.

آقازاده گفت: برگزاری هر چه باشکوه تر کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6 هزار و 200 شهید این استان، نقش مهمی در ترویج فرهنگ مقاومت و شهادت طلبی به نسل جوان دارد.

استاندار مرکزی بیان کرد: برای برگزاری مناسب این کنگره نیاز است از تجربه های موفق سایر استان ها بهره گیری شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در این نشست گفت: اقدام های اولیه برگزاری کنگره نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان از سه سال گذشته آغاز شده است و تا کنون 70 نشست تخصصی برگزار شده است.

سردار محسن کریمی افزود: فرهنگ نامه های نیمی از 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی تهیه و به تایید خانواده های این شهیدان والامقام رسیده است و مابقی نیز در حال تدوین است.

وی ادامه داد: خدمات و جانفشانی های 16 هزار جانباز و 70 هزار رزمنده در استان مرکزی به ثبت رسیده که تنها اطلاعات اولیه 53 هزار نفر از این جان برکفان موجود بود که با اقدام های انجام شده، ساماندهی شده است. 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: الگوسازی شهدا در جامعه و به خصوص برای نسل جوان، زنده نگاه داشتن یاد شهدا، ساماندهی آثار باقی مانده از شهدا و تکریم خانواده ایثارگران و شهیدان از جمله اهداف برگزاری این کنگره است.

وی ادامه داد: 34 برنامه در راستای برگزاری این کنگره ارایه شده است که سرکشی از 6 هزار و 200 خانواده شهیدان استان مرکزی از جمله این برنامه ها است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها