Portal_background_image

استاندار مركزي با معاون وزير جهاد كشاورزي ديدار كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی با زند معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات ،آموزش و ترویج کشاورزی در محل استانداری دیدار کرد.

زند معاون وزیر جهاد کشاورزی  اظهار کرد: ظرفیتهای تحقیقاتی در استان مرکزی خوب بستر سازی شده است که نیازمند رشد و توسعه می باشند.

وی تحقيق در زمينه توسعه واكسنها و فرآورده‌هاي بيولوژيك و توليد سرمها و داروهاي شيميايي مورد مصرف پزشكي و دامپزشكي را از جمله اقدامات موسسه واکسن و سرم سازی رازی شعبه اراک عنوان کرد و گفت: در صورت تامین ابنیه مورد نیاز از سوی استان مرکزی این آمادگی وجود دارد تا تولید واکسن های مهم در این استان انجام شود ،این در حالی است که   تجهیزات لازم از سوی وزارت جهاد کشاورزی تامین خواهد شد.

زند تصریح کرد: ایجاد باغ گیاه شناسی از دیگر اقداماتی است  که در استان مرکزی دنبال می شود که در صورت ایجاد این باغ و فراهم شدن مقدمات آن وزارت جهاد کشاورزی می تواند در زمینه مدیریت فنی همکاری لازم را داشته باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ظرفیت مرکز تحقیقات لوبیا در خمین، ابراز کرد: شهرستان خمین این ظرفیت را دارد که به مرکز بذر لوبیا تبدیل شود که این امر می تواند به اشتغالزایی در منطقه و کمک به بهبود معیشت مردم  کمک کند.

زمانی قمی استاندار مرکزی نیز با اشاره به آمادگی استان برای همکاری در جهت اجرای موارد مطرح  شده در این نشست،گفت:  سازمان جهاد کشاورزی استان باید این طرح ها را بررسی کند و تکالیف استان را در قبال اجرای آنها احصا و ارائه نماید.

 

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها