Portal_background_image

استاندار مركزي با معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي ديدار كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در دیدار با معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در محل استانداری انجام شد، گفت: در حوزه جذب سرمایه گذاری جدید در استان موفق عمل شده است و ده طرح بزرگ صنعتي با سرمايه گذاري خارجي در استان اجرایی می شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: احداث کارخانه ذوب سیلیس در دلیجان با مشارکت سرمایه گذار آلمانی، پالایشگاه پلاسمان خون در زرندیه با مشارکت شرکت کره و نیروگاه سیکل ترکیبی در ساوه از جمله  این طرح ها هستند که  جانمایی و واگذاری آنها انجام گرفته و به زودی اجرای عملیات احداث آنها آغاز می شود

وی ادامه داد: استان مرکزی به لحاظ صنعتی بودن در جنگ تحریمی با صدمات بسیار زیادی مواجه شد که ترمیم آن نیازمند زمان، تدبیر، اعتبار و امکانات است که در این زمینه دولت یازدهم توانسته توفیقاتی را بدست آورد.

زمانی قمی ابراز کرد: صیانت از واحد های تولیدی و صنعتی و احیا و فعالسازی واحدهای تعطیل و نیمه فعال از اولویت های  مهم دولت است که در استان مرکزی نیز در این زمینه اقدامات خوبی به انجام رسیده است.

وی گفت: 400 پرونده واحدهای تولیدی دارای مشکل بررسی و برای اعطای تسهیلات به  بانکها معرفی شده اند که تاکنون 70 پرونده به نتیجه رسیده است.

استاندار مرکزی با اشاره به نقش مهم تعاونی ها، ابراز کرد: مسائل و مشکلات تعاونی ها هم باید در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح و مورد بررسی قرارگیرد.

معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: بخش تعاون کشور سال گذشته یک میلیارد و 700 میلیون دلار صادرات داشت.

وی بیان کرد: 100 هزار شرکت تعاونی فعال در کشور با 110 گرایش اقتصادی مختلف و 11 میلیون نفر عضو وجود دارد که سرمایه بزرگی در عرصه اقتصادی است.

معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: بخش تعاون در دنیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری که دو میلیون و 600 هزار تعاونی جهان با یک میلیارد عضو فعالیت می کنند.

کلانتری اظهار کرد: توسعه بخش تعاون نقش کلیدی در رفع فقر از جامعه، رشد اقتصادی، برقراری عدالت اجتماعی دارد و در مجموع راهی بسیار مناسب برای گره گشایی از مشکلات اقتصادی جامعه است.

وی گفت: تاکنون دو میلیون و 600 هزار مسکن در کشور توسط تعاونی های ایجاد شده، 70 درصد حمل و نقل شهری و جاده ای مربوط به تعاونی ها است و 20 درصد گوشت مرغ و قرمز کشور توسط این بخش تولید می شود.

گفتنی است معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در سفر به استان مرکزی  در شهرستان محلات  نیز حضور یافت و از دو شرکت تعاونی نمونه شهرستان محلات بازدید و در نشست با تعاونگران محلات شرکت کرد.

سید حمید کلانتری در دومین روز از سفر خود با حضور در شهرستان اراک در گلزار شهدای این شهرستان حضور یافت و به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، حضور در جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان مرکزی و نشست مطبوعاتی با خبرنگاران از دیگر برنامه های سفر معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اراک است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها