Portal_background_image

استاندار مركزي: با بهره برداري از طرح آبرساني علاوه بر شهر تفرش 42 روستا از نعمت آب بهره مند مي شوند

استاندار مركزي روز جمعه در بازديد از طرح آبرساني چشمه هفتيان تفرش گفت: با بهره‌برداری از طرح آبرسانی هفتیان 42 روستا از نعمت آب شرب بهره‌مند می‌شوند و مردم تفرش از مشکل کم‌آبی رهایی می‌یابند.

محمدحسین مقیمی اظهار داشت: این طرح یکی از مهمترین طرح‌های شهرستان تفرش است که باید با پیگیری قاطع مسئولان هرچه سریع‌تر  به بهره برداري برسد

وی افزود: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این طرح کمک به افزایش آب شرب شهرستان تفرش و توسعه بخش کشاورزی است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: اتمام این طرح به روش به شیوه پنجاه درصد هزینه طرح توسط پیمانکار و مجری طرح و 50 درصد با اعتبار دولتی انجام می‌پذیرد.

مقیمی با اشاره به  پیشرفت فیزیکی 12 درصدی(4 كيلومتر)  طرح ، گفت : استفاده از آب بايد مديريت شود و بهینه کردن مصرف آب باید از دغدغه‌های مهم مسئولان باشد و با پیگیری‌های مسئولان امیدواریم این طرح تا سه سال آینده مورد بهره برداری قرار بگیرد.

وی با تاكيد بر يكپارچه سازي اراضي كشاورزي،  ادامه داد: كشاورزان بايد از شيوه هاي نوين آبياري و كشت مناسب و الگوي صحيح كشت در بخش كشاورزي استفاده كنند.

در اين بازديد نماينده شهرستان هاي تفرش،‌آشتيان و فراهان، فرماندار، معاون عمراني استاندار، مدير عامل شركت آب منطقه اي و مدير عامل شركت آب و فاضلاب استان مركزي و جمعي از مسئولين محلي نيز حضور داشتند.

گفتني است خط انتقال آب شهر تفرش و روستاهای مسیر از چشمه هفتیان با طول خط انتقال اصلي 68 كيلومتر و خطوط انتقالي فرعي 100 كيلو متر است.

لازم به ذکر است؛ 112 میلیارد تومان اعتبار اولیه برای این طرح پیش‌بینی شده که تاکنون 11 میلیارد این اعتبار تخصیص یافته است.با افتتاح این طرح 150 لیتر در ثانیه آب به روستاها و 100 لیتر در ثانیه آبرسانی به شهر تفرش انجام می‌شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها