Portal_background_image

استاندار مركزي از پروژه هاي عمراني اراك بازديد كرد

استاندار مركزي از دو پروژه عمراني ميادين انقلاب و محيط زيست شهر اراك بازديد و از نزديك پيشرفت فيزيكي آنها را بررسي كرد .

علي اكبر شعباني فرد پس از بازديد گفت : اين دو طرح اساسي از موارد اشاره شده در طرح جامع كاهش آلودگي هواي اراك است كه نقش بسزايي در كاهش ترافيك و تسهيل در تردد دارد.
شعباني فرد گفت : بخش عمده‌ای از اعتبارات مورد نیاز پروژه‌های عمرانی از محل پرداخت عوارض شهری تامین می‌شود که اگر مردم در این امر مشارکت نکنند اجرای پروژه‌های عمرانی با چالش مواجه خواهد شد.
وی تصریح کرد: برای ساختن شهری زیبا و آباد همه مردم باید با شهرداری تعامل و مشارکت داشته و با پرداخت عوارض شهرداری را در اجرای برنامه‌ها یاری رسانند.
استاندار مرکزی تاکید کرد: امروز رویکرد شهرداری رویکرد مثبتی است و خوشبختانه تعامل خوبی با شهروندان دارد که این فرصت بسیار خوبی برای ساختن شهر به شمار می‌رود.
شعبانی‌فرد در ادامه با اشاره به اجرای پروژه‌های عمرانی خاطر نشان کرد: با توجه به برنامه ‌زمان‌بندی در حال حاضر پیشرفت پروژه‌های شهری از سرعت قابل قبولی برخوردار است که باید از همکاری مدیران دستگاه‌های دخیل در اجرای این پروژه‌ها قدردانی کرد.
استاندار مركزي نيز از آغاز عمليات اجرايي فاز دوم پروژه خيابان 55 متري اراك تا پايان سال جاري خبر داد و گفت: ظرف یک هفته آینده وضعیت پیمانکار این پروژه مشخص و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
وی تصریح کرد: با اجرای این پروژه بخش قابل توجهی از مشکل ترافیک شهر برطرف خواهد شد، ضمن اینکه اجرای این پروژه جلوه زیبایی به شهر خواهد بخشید..
استاندار مرکزی با اشاره به احداث 10 زیرگذر در نقاط مختلف شهر اظهار کرد: در حال حاضر طراحی و مطالعه این 10 زیرگذر در درست اقدام است و پیش‌بینی می‌شود بخشی از این زیرگذرها تا پایان امسال عملیاتی شود..
به گفته وی اعتبار مورد نیاز برای این 10 پروژه از محل اعتبارات طرح کاهش آلودگی هوای شهر اراک، اعتبارات استانی و عوارض شهری تامین خواهد شد..
شعبانی‌فرد از احداث کمربند سبز از محدوده سه راهی خمین خبر داد و گفت: به منظور اجرای این پروژه اخیرا دو میلیارد تومان اعتبار به شهرداری اراک ابلاغ شده است که عملیات اجرایی آن نیز در آینده‌ای نزدیک آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه 12 میلیارد تومان اعتبار به منظور اجرای این طرح اختصاص یافته است، ادامه داد: بخشی از این پروژه در محل کوه مستوفی و حاشیه آن قرار گرفته که برای این قسمت نیز 1.5 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
استاندار مرکزی در ادامه از تهیه طرح جامع ساماندهی شهر اراک خبر داد و اظهار کرد: بر‌اساس این طرح میدان ولی عصر(عج) سابق، کنار مصلی، قبرستان مشرف به قبر آقانورالدین، پارک شهر و قبرستان پشت پارک شهر در طرحی زیبا ساماندهی و یک پارچه خواهند شد که طراحی این پروژه به شش ماه زمان نیاز دارد.
شعبانی‌فرد با اشاره به پروژه‌های طرح کاهش آلودگی هوای شهر اراک بیان کرد: هم اکنون پروژه پل محیط زیست و پل میدان انقلاب، توسط شهرداری در دست اقدام است.
به گفته وی پل بسیج نیز توسط وزارت راه و ترابری در حال اجراست.
استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تخریب پارکینگ طبقاتی شورا گفت: با توجه به بازنگری که توسط شهرداری، شورای شهر و دفتر فنی استانداری صورت گرفت، تخریب این پروژه که در مرحله فونداسیون قرار داشت در دستور کار قرار گرفت.
شعبانی‌فرد افزود: در طراحی اولیه این پروژه که پنج سال قبل اجرا شده بود، گنجایش 400 خودرو دیده شده بود که در طرح جدید این ساختمان در هفت طبقه، با گنجایش 800 خودرو احداث خواهد شد که به منظور اجرای این پروژه 13 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است..


سید 'مرتضی میری' افزود: ركورد بی سابقه حجم بتن‌ریزی در پروژه میدان انقلاب اراك باعث پیشرفت فیزیكی قابل قبولی در این تقاطع شده كه امیدواریم این طرح تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.
وی بیان كرد: امید است پروژه 55 متری بزرگراه امیر‌كبیر و چندین طرح دیگر كه در حال مطالعه آن‌ها هستیم هرچه سریع‌تر عملیاتی شود.
شهردار اراك ادامه داد: تقاطع غیر همسطح میدان انقلاب از جمله پروژه های مهمی است كه با بهره برداری از آن مشكلات ترافیكی میدان انقلاب از شمال به جنوب و كرهرود و شهدای صفری حل خواهد شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها