Portal_background_image

استاندار مركزي از بازار تاريخي و موزه چهار فصل اراك بازديد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در جریان بازدید از بازار تاریخی و موزه چهار فصل اراک ، گفت: بازار تاریخی اراک مجموعه‌ای ارزشمند است که باید حفظ شود و برای این منظور در سطح ملی اقدام خواهم کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه عظمت هنر ایرانی را می‌توان در بازار تاریخی اراک مشاهده کرد،افزود: آرایه‌های بی‌نظیر و کم نظیر کشور را می توان در بازار تاریخی اراک دید اما متاسفانه این مجموعه دچار صدمات بسیاری شده است و در این رابطه باید اقدامات موثری صورت گیرد.

استاندار مرکزی افزود: مشکلات بازار تاریخی اراک تنها  توسط یک مجموعه خاص حل نمی شود بلکه  باید در سطوح ملی نیز احیا و مرمت بازار اراک مطرح شود که من همه سعی خود برای ایجاد حساسیت لازم در این خصوص در سطح ملی به کار خواهم گرفت .

زمانی قمی ادامه داد: در کنار پیگیری‌های ملی در استان نیز همه تلاش به کار گرفته می‌شود که مشکلات بازار حل شود چرا که نسل آینده کوتاهی نسل امروز در از بین رفتن این اثر تاریخی را از ما نمی‌پذیرند.

استاندار  مرکزی گفت: باید مسائل مختلف از جمله مسائل مربوط به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سایه تعامل و همکاری پیگیری شده و از این طریق در راستای رفع مشکلات اقدام شود.

زمانی قمی در بازدید از موزه چهارفصل اراک با توجه به  ابلاغی که برای توقف تغییر کاربری آن موزه به میراث فرهنگی استان شد، گفت: مدیر کل میراث فرهنگی استان با علاقمندی که به حفظ و حراست از این میراث گرانبها دارد، موضوع ابلاغی را اجرایی نموده است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: سمن‌ها بدون در نظر گرفتن منفعت‌های شخصی در کنار مسئولین فعالیت دارند و قطعا مواردی که مطرح می‌کنند نشان‌دهنده دغدغه‌مندی این جوانان است.

وی بیان کرد: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌تواند با سمن‌ها تعامل داشته باشد و با یک همکاری مناسب اقداماتی موثر در این حوزه انجام شود.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها