Portal_background_image

استاندار مركزي از اداره كل ميراث فرهنگي و سازمان جهاد كشاورزي بطور سرزده بازديد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان جهاد کشاورزی استان بطور سرزده بازدید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشستی که در جریان بازدید از سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: جهاد کشاورزی دستگاهی است که با توجه به عضویت در اکثر کارگروه ها و حضور در جلسات در تصمیم گیری های استان نقش موثری دارد.

وی با تاکید بر اصلاح اقلیم، الگوی کشت و الگوی مصرف در بخش کشاورزی،بیان کرد: بهره گیری از روشهای نوین آبیاری و تغيير الگوی كشت  از راهكاری اساسی جهت توسعه بخش كشاورزی است.

استاندار مرکزی با بیان اینکه اقتصاد ایران بسیار وابسته به حوزه کشاورزی است، گفت: برای تحقق توسعه اقتصادی در استان بخش کشاورزی باید  مورد توجه قرار گیرد.

زمانی قمی تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی باید برنامه ها و سیاستهای خود در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی را تهیه ،ارائه و عملیاتی نماید.

استاندار مرکزی در ادامه در نشست با تعدادی از اتحادیه های مرتبط با دامداران نیز اظهار کرد: در سالی که به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده  باید این حوزه  اقتصادی مورد حمایت قرار گیرد و در جهت حل مشکلات آنها تلاش شود.

وی افزود: دامداران از مشاغل خرد و مهم استان هستند و همکاران جهاد کشاورزی باید در جهت حمایت از آنها فعال باشند و ستاد اقتصاد مقاومتی استان نیز  در این زمینه آماده همکاری می باشد.

زمانی قمی گفت: فوری ترین اقدام در جهت کمک به صنایع لبنی استان تزریق نقدینگی به این صنایع جهت پرداخت بدهکاری خود به تولید کنندگان شیر است.

گفتنی است در این نشست  نقدینگی صنایع لبنی استان، وارد کردن شیر از سایر استانها، قیمت شیر و .. مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

استاندار مرکزی در بازدید سرزده خود از اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان نیز ضمن بازدید از بخش های مختلف این اداره و گفتگو با کارکنان، در نشستی با مدیرکل میراث فرهنگی استان  در جریان مسائل و مشکلات این اداره از جمله  جوابگو نبودن اعتبارات عمراني براي مرمت بناهاي تاريخي،وضعيت موزه هاي استان، تعداد ساختمان هاي تمليكي و استيجاري و آگاهي از ميزان و روند پيشرفت فيزيكي پروژه هاي در حال مرمت در سطح استان قرار گرفت و دستورات لازم براي رفع  مشکلات را صادر كرد.

یادآور می گردد مشاور و مدیر کل حوزه استاندار و مدیر کل روابط عمومی استانداری نیز در این بازدیدها حضور داشتند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها