Portal_background_image

استاندار: مردم استان مرکزی نقش خود را در دوران دفاع مقدس به خوبی ایفا کردند

مقیمی صبح امروز در همایش ایثارگران که با حضور حجت ‌الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، در محل استانداری برگزار شد، گفت: مردم استان مرکزی نقش خود را در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس به خوبی ایفا کردند.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه مردم استان مرکزی در پیروزی انقلاب اسلامی بیشترین و مهمترین نقش را بر عهده داشتند، اظهار کرد: مردم این استان در جنگ تحمیلی نیز حضور فعالانه ای داشتند و 6 هزار شهید، 18 هزار جانبار و 800 آزاده را تقدیم کردند.

وی عنوان کرد: مردم استان راه شهدا، جانبازان و ایثارگران را ادامه می دهند و از دستاوردهای انقلاب و رهبری بدون چون و چرا تبعیت می کنند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه جامعه ایثارگری امروز با علاقمندی در همه عرصه ها حضور دارد، بیان کرد:  ایثارگران در صحنه های اجتماعی و اقتصادی، تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و مقاومت در مقابل زیاده خواهان حضور دارند و بر پشتیبانی و پیشبرد اهداف نظام و تحقق اهداف سند چشم انداز توسعه اعتقاد دارند.

مقیمی تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور  و تحریم ها تلاش می کنیم مسایل و مشکلات یکی پس از دیگری حل شود و بتوانیم اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبری را حاکم نمائیم و ضریب مقاومت خود را افزایش دهیم.

استاندار مرکزی ضمن تشکر از حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در استان، گفت: امیدواریم حضور ایشان در استان برای حل مشکلات جامعه ایثارگری راهگشا باشد.

معوقات ایثارگران کشور تا پایان تابستان امسال پرداخت می شود

حجت ‌الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور نیز در این همایش اظهار کرد: مهمترین دغدغه برای ما پرداخت معوقات ایثارگران است که تلاش می کنیم تا پایان تابستان امسال پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه اکثر مشکلات ایثارگران بخصوص جانبازان مسئله درمان است، بیان کرد: تشکیل صندوق سلامت در بنیاد شهید و امور ایثارگران و اعزام متخصصین به شهرستان ها از جمله اقداماتی است که به رفع بخشی از مشکلات آنها در حوزه درمان کمک می کند.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی افزود: هزینه های درمانی که توسط بیمه به ایثارگران قابل پرداخت نیست  از طریق صندوق سلامت بنیاد شهید و امور ایثارگران  پرداخت می گردد.

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، اظهار کرد: برقراری عدالت و ریشه کن کردن تبعیض در ارائه خدمات به ایثارگران، جانبازان و خانواده های معظم شهدا مهمترین رویکرد این نهاد است که کارکنان ادارات کل در استان ها نیز باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه خدمت به ایثارگران یک وظیفه است و هم سفارش مقام معظم رهبری، ابراز کرد: باید بکوشیم تا در حد توان در خدمت ایثارگران باشیم و بتوانیم فضای امنی را برایشان ایجاد کنیم.

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، بیان کرد: دیدار با خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران با عنوان طرح سپاس که از سال گذشته به دستور مقام معظم رهبری عملیاتی شده گام موثری در راستای جلب اعتماد این قشر از جامعه از بنیاد شهید و امور ایثارگران بود که بر این اساس در یک ماه پایانی سال گذشته بیش از 34 هزار دیدار با خانواده های شهدا در نقاط مختلف کشور گزارش شده است.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران باید خانه امید ایثارگران و پاسخگوی همه آنها باشد و با اخلاق نیک با آنها برخورد نماید.

وی با اشاره به مشکلات اشتغال و بیکاری فرزندان شهدا و ایثارگران، تصریح کرد: هم اکنون مشکل اشتغال در کشور به یک معضل فراگیر تبدیل شده و بیکاری تنها مشکل فرزندان شما نیست و بنیاد شهید در این راستا نسبت به بازنشسته کردن افراد با 30 سال خدمت و همچنین بازگرداندن نیروهای مأمور به نهاد های خود اقدام نموده که 390 نفر از فرزندان را در سازمان اقتصادی کوثر و بنیاد شهید جایگزین کرده است.

حجت الاسلام  و المسلمین شهیدی گفت: با عملیاتی کردن طرح تکاک(توسعه کار آفرینی) گام عملیاتی در راستای اشتغال فرزندان شاهد، جانباز و ایثارگر جامعه برداشته شده است.

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور،  ابراز کرد: در بین جانبازان افراد نخبه بسیاری داریم که باید آنها را توانمند کنیم و امکانات در اختیارشان بگذاریم تا بتوانند فعالیت نمایند.

همچنین در این همایش رسیدگی به مشکلات 23 همسر شهید بمبارانی در شهر اراک، حالت اشتغال جانبازان، 96 واحد شهرک قائم اراک، ساماندهی گلزار شهدا و... مهمترین خواسته های جامعه ایثارگر استان مرکزی از  نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، در سفر به اراک بود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها