Portal_background_image

استاندار: محور کاروان توسعه استان بر وحدت و همگرایی همه مسئولین است

استاندار: محور کاروان توسعه استان بر وحدت و همگرایی نمایندگان مجلس، حوزه اجرایی، قضایی و نمایندگی ولی فقیه است

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز شنبه در ششمین نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان مرکزی  با تبریک هفته وحدت افزود: محور کاروان توسعه استان بر وحدت و همگرایی نمایندگان مجلس، حوزه اجرایی، قضایی و نمایندگی ولی فقیه است و بر اساس تاکید مقام رهبری هر صدایی که بوی مخالف بدهد در نظام تصمیم سازی استان جایی ندارد.

شعبانی فرد تصریح کرد: تمامی بخش های استان متحد به میدان آمده اند و تمامی تلاش ها برای مبارزه با گرانی، افزایش امید و خدمتگذاری به مردم است.

وی یادآور شد: در سایه این همدلی ها در دولت نهم و دهم میزان درآمدهای استان از 750 میلیارد ریال به هشت هزار میلیارد ریال افزایش یافته که دوهزار و 400 میلیارد آن برای تقویت زیرساخت ها از خزانه به استان برمی گردد.

استاندار اضافه کرد: به منظور پیشگیری از گرانی کاذب قیمت ها در آستانه نوروز، ذخیره سازی اقلام اصلی خوراک مردم شامل گوشت مرغ، میوه وبرنج انجام شده و با کسانی که بخواهند در نظم بازار اختلال کنند با شدت برخورد می شود.

وی عنوان کرد: افزایش قیمت مرغ از 48 هزار ریال به 55 هزار ریال در هر کیلوگرم طی سه روز اخیر مقطعی است و به دلیل اختلال در جوجه ریزی مرغداری ها ایجاد شده و برای مهار قیمت ها از ذخیره شش هزار تنی استان استفاده می شود.

استاندار  افزود: مقام معظم رهبری تاکید ویژه بر حفظ آرامش دارند و بر این اساس اختلال در معیشت، اشتغال و بازار پذیرفتنی نیست..
 

 شعبانی فردˈ  افزود: مرحله دوم مطالعات آمایش استان مرکزی به دنبال تکمیل اسناد استانی و شهرستانی برنامه پنجم توسعه با رویکرد آینده نگر به عنوان پایه توسعه متوازن این منطقه در دست انجام است.

وی عنوان کرد: شورای راهبردی استان مرکزی به عنوان اتاق فکر تصمیم سازی با حضور نماینده ولی فقیه ، نمایندگان مجلس، مدیران ارشد حوزه اجرایی و نخبگان این منطقه در حال شکل گیری است که نظرات آن باید در مطالعات آمایش محور قرار گیرد.

استاندار  تصریح کرد: اساس مطالعات آمایش استان باید ˈتولید محورˈ باشد و شاخص های خاص استانی در حوزه حمل و نقل ترکیبی، موقعیت ژئوپلتیکی منطقه و پتانسیل های صنعتی و کشاورزی آن باید در شکوفایی تولید با دقت لحاظ شود.

شعبانی فرد ادامه داد: هدفگذاری در استقرار امکانات زیربنایی در برنامه های آمایش و توسعه پیشین استان بر اساس تغییرات جمعیتی مناسب نبوده و با وجود بردن امکانات به روستاها، بسیاری از این مناطق خالی از سکنه شده است.

وی تصریح کرد: در اوایل انقلاب نسبت جمعیتی شهرها به روستاها 60 به 40 بود که به رغم بردن امکانات مختلف، این نسبت هم اینک عکس شده که دلیل آن کمرنگ بودن محور تولید و اشتغال در برنامه ها بوده است.

استاندار  عنوان کرد: متاسفانه مکان سنجی های مراکز آموزشی نیز در این برنامه ها با شاخص های جمعیتی دقیق انجام نشده و هم اینک شاهد برخی تغییر کاربری مدارس روستایی برای بخش های دیگر هستیم که در طرح آمایش فعلی باید به آن دقت کافی شود.

ˈشعبانی فرد بیان کرد: توجه به محدودیت های زیست محیطی و منابع آب در مطالعات آمایش یک ضرورت است.

وی، در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر عدالت در توزیع بودجه های شهرستانی گفت: توسعه متوازن استان و توجه به مناطق کمتر توسعه یافته راهبرد اولویت دار بدنه اجرایی منطقه است و از این پس نشستهای شورای برنامه ریزی نیز به صورت چرخشی در شهرستان ها برگزار می شود.

شعبانی فرد عنوان کرد: مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نقش کلیدی را در دفاع از بودجه های استان برعهده دارند و انتظار می رود در این حوزه با قوت از حق منطقه دفاع شود.

وی، با یادآوری نظرسنجی و مستندات تعطیلی پنج شنبه ها در اراک خاطرنشان کرد: اعلام نهایی این موضوع که با نظر مساعد 87 درصدی پرسش شوندگان همراه است در هفته جاری خواهد بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها