Portal_background_image

استاندار: قانون هدفمند كردن یارانه ها از واردات 18 میلیارد دلار بنزین جلوگیری كرد

استاندار گفت: اقدام شجاعانه دولت عدالت محور در اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها در كشور از واردات 18 میلیارد دلار بنزین جلوگیری كرد كه این مهم تنها یكی از نتایج این قانون اثرگذار است. 

علی اکبر شعبانی فرد روز پنج شنبه در بازدید از سازمان اقتصاد و دارایی استان مركزی بیان كرد: تبلیغات منفی وسیعی علیه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها صورت گرفت اما همراهی مردم و مدیریت مطلوب و مدبرانه دولت موجب اجرای موفقیت آمیز این قانون شد.

وی افزود: با اجرای این قانون صرفه جویی و مصرف بهینه در بسیاری از عرصه های مختلف كشور انجام شده كه می توان از محل صرفه جویی آن در توسعه بخش های دیگر استفاده كرد.

استاندار با تاكید بر توسعه و افزایش سرمایه گذاری خارجی اضافه كرد: برای جذب منابع خارجی و ایجاد توسعه روز افزون باید تعامل بین بخشی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

شعبانی فرد عنوان كرد: ظرفیت درآمدهای استان مركزی 10 هزار میلیارد ریال است كه تاكنون به هشت هزار میلیارد ریال دست یافته ایم و برای تحقق كامل آن باید بیشتر تلاش كنیم.

وی، بودجه و مدیریت درآمد را زیر بنای توسعه كشورها دانست و اظهار كرد: تخصیص لازم و به موقع بودجه به بخش های مختلف موجب روند رو به رشد سایر بخش ها می شود.

استاندار یادآور شد: تخلفات در سازمان اقتصاد و دارایی بسیار پائین و ناچیز است كه این مهم نیز باید با مدیریت خوب در سایر بخش ها به عنوان الگو مورد توجه قرار گیرد.

شعبانی فرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بروز موج بیداری اسلامی بیان كرد: بیداری اسلامی نتیجه تفكر، اندیشه و حركت های ارزشمند انقلاب اسلامی در جهان است كه روز به روز ابعاد تازه ای به خود می گیرد.

وی خاطر نشان كرد: انقلاب اسلامی در عمر با بركت خویش همواره از پشتیبانی همه جانبه مردم برخوردار بوده كه نمونه بارز آن حضور گسترده ملت در راهپیمایی 22 بهمن و نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بود.

استاندار اضافه كرد: با وجود تمام توطئه ها و تحریم های دشمنان، انقلاب اسلامی با صلابت و با اقتدار ایستادگی كرده و موجب افشا شدن ماهیت دولت های تروریستی در جهان شده است.

شعبانی فرد اظهار كرد: جنبش تسخیر وال استریت و اتفاقات كشورهای همسایه همه از انقلاب اسلامی ایران تبعیت می كنند و اگر این جنبش ها همچون انقلاب اسلامی از عقبه مردمی برخوردار باشند به نتیجه می رسند.

وی ادامه داد: امروز پایه های نظام سلطه، حكومت های لیبرال و ماركسیست در حال فروپاشی و شكست هستند اما تمدن اسلامی ایرانی در جهان درخشان است.

استاندار یادآور شد: انقلاب اسلامی با محوریت اصل مترقی ولایت فقیه به دنیا ثابت كرد كه حكومت دینی توانایی اداره جامعه را دارد.

شعبانی فرد خاطر نشان كرد: امروز 250 شبكه ماهواره ای و تلویزیونی در قالب جنگ نرم با هدف تضعیف و انحراف در كانون خانواده ها علیه جوانان ایرانی فعالیت دارند كه باید برای خنثی كردن توطئه های آنان برای ترویج فرهنگ دینی تلاش كرد.

وی افزود: امروز همه باید با پایبندی به اسلام و ولایت فقیه مدل شایسته ای از اسلام را به دنیا معرفی كرده و برای جهانی شدن این دین الهی و آسمانی تلاش كنند.

استاندار تاكید كرد: رسالت امروز همه پاسداشت و صیانت از انقلاب اسلامی و حمایت همه جانبه از رهبری است.

رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان مركزی نیز در ادامه این نشست گفت: قانون هدفمندی یارانه ها در واقع شعار سایر دولت های گذشته بود كه با درایت دولت های نهم و دهم اجرایی شد.

'حسن میرزاخانی' ادامه داد: نتایج مفید این قانون روز به روز در حال افزایش است و مردم همكاری بسیار خوبی در اجرای این مهم داشتند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها