Portal_background_image

استاندار : فضای شهرهای استان باید با نشاط و پاکیزه باشد

استاندار گفت: فضای شهرهای استان در آستانه جشن های دهه فجر و استقبال از بهار باید پاکیزه و با نشاط باشد.

علی اکبر شعبانی فردˈ روز یکشنبه در همایش شهرداران استان مرکزی افزود: مدیریت شهری استان باید از هم اینک با تشکیل ستاد تسهیلات نوروزی، آرایش و جذابیت شهری را در استقبال از مساقران در دستور کار  قرار دهد.

وی یادآور شد: شهرداران موتور محرکه فکر، پویایی و توسعه شهری هستند و باید از تمامی ظرفیت ها برای رشد شهرسازی و وظایف اجتماعی و خدماتی خود بهره بگیرند.

استاندار  تصریح کرد: بخش قابل ملاحظه ای از 937 پروژه شهری در دست انجام این استان در دهه فجر امسال آماده بهره برداری است و باید با راه اندازی این طرح ها شیرینی هدیه مدیریت شهری را در کام مردم ماندگار کرد.

وی عنوان کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی دولت در قانون بودجه امسال اجازه یافته با فروش اموال و املاک بلااستفاده درامد حاصله را با مشارکت بخش خصوصی در پیشبرد امور عمرانی هزینه کند و شهرداران باید این فرصت طلایی را غنیمت بشمارند.

استاندار در بخشی از سخنانش گفت: شهرداری اراک امسال با فروش اموال بلا استفاده با مشارکت بخش خصوصی توانسته پنج تقاطع غیرهمسطح شهری را اجرایی کند و بزودی نیز پروژه خیابان 55 متری و سه تقاطع غیرهمسطح دیگر نیز با این روش اجرایی می شود.

شعبانی فرد تاکید کرد: شهرداران توجه ویژه ای بر مکانیزه کردن امور شهری، پیگیری مطالبه های معوقه ، رعایت حقوق شهروندی، اجرای پروژه های مشارکتی با سازمان همیاری شهرداری ها و عملکرد نظارتی حوزه های مختلف کاری داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش طرح مسکن مهر را افتخار دولت و نماد حکومتداری اسلامی برای دهک های ضعیف جامعه و نسل جوان دانست.

استاندار  ادامه داد: شهرداری ها و دستگاه های اجرایی ذیربط باید برای عملیاتی شدن تاسیسات زیربنایی عمومی مسکن مهر بکوشند.

شعبانی فرد ارتقای بهره وری در سیستم مدیریت شهری را یک ضرورت دانست و گفت: خدمت در حوزه شهری فرصتی است که نظام جمهوری اسلامی در اختیار شهرداران و بدنه شهرداری ها قرار داده و باید در این حوزه نهایت تدبیر و استفاده مفید از امکانات و وقت لحاظ شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها