Portal_background_image

استاندار : فضاهای عمومی و اداری برای معلولان مناسب سازی شود

استاندار گفت: فضاهای عمومی و اداری این استان با نواقص مهندسی برای تردد جانبازان و معلولان مواجه است و در سال آتی همه دستگاه ها ملزم به مناسب سازی این فضاها هستند.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ یکشنبه در شورای برنامه ریزی استان مرکزی افزود: وجود 17 هزار معلول ضایعه حرکتی و تعداد قابل ملاحظه ای جانباز و سالمند، ضرورت اصلاح نواقص فیزیکی ساختمان های عمومی و دولتی استان مرکزی را دو چندان کرده است.

وی اظهار کرد: بر اساس قانون، محیط های عمومی و اداری برای معلولان و جانبازان بایستی مناسب سازی شود که 90 درصد آن در حیطه شهرداری ها و مابقی با دستگاه های اجرایی است.

استاندار بیان کرد: بهزیستی استان مرکزی به عنوان دبیر کمیته مناسب سازی محیطی برای معلولان باید در سال آینده با برنامه ریزی دقیق، نظارت بر اصلاحات مهندسی را در تردد این قشر از جامعه مهیا کند.

شعبانی فرد خاطرنشان کرد: شهرداری ها موظف هستند در طرج جامع تفضیلی شهرها، کمیته های فنی و کمیسیون ماده پنج موضوع مناسب سازی محیط برای تردد معلولان را با حساسیت دنبال کنند.

وی عنوان کرد: هیچ شهرداری حق صدور پایان کار برای واحدهای ساختمانی که با نواقص فنی و مهندسی برای تردد معلولان باشد را ندارد.

استاندار استان مرکزی همچنین با بیان اینکه استان مرکزی تمهیدات لازم را برای ایام نوروز اندیشیده است، گفت: پاکسازی محیطی و ایجاد فضای شاد در شهرهای استان انجام شده و با برنامه های پیشگیرانه انتظامی و راهداری بستر برای به حداقل رسانی حوادث نیز در دست اقدام است.

وی در ادامه همچنین گفت: با تمهیدات انجام شده پرداخت حقوق کارکنان بدنه دولت در استان کامل شده و در روزهای پایانی سال منابع مالی مورد نیاز پرداخت مزایای کارکنان دستگاه های اجرایی نیز صادر می شود.

استاندار خاطرنشان کرد: مسوولان اجرایی باید نهضت اقتصاد مقاومتی را با محوریت اشتغالزایی و تقویت تولیدات داخلی با قوت ادامه دهند.

وی عنوان کرد: دستیابی کشور به دانش فنی پالایشگاه سازی تنها یکی از دستاوردهای سال اقتصاد مقاومتی است که در سایه خوداتکایی و هوشیاری به بار نشسته و ادامه این راه دشمن را به زانو درخواهد آورد.

در این نشست علاوه بر تصویب طرح های جامع شهری ˈجاورسیانˈ و ˈمیلاجردˈ مقرر شد صنایع آلاینده پیش از دریافت جواز تاسیس استعلام لازم را از محیط زیست دریافت کنند.

اخذ موافقت استقرار واحد فرماندهی انتظامی شهرستان خنداب در ساختمان آموزش و پرورش روستای دهنو به مدت دو سال، موافقت با برگزاری همایش زنان سرپرست خانوار کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی و پیش بینی محل مناسب برای واحد صدا و سیمای دلیجان از دیگر مصوبات شورای برنامه ریزی استان مرکزی بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها