Portal_background_image

استاندار :عقلانیت وتدبیر تضمین کننده موفقیت تحول اقتصادی است

استاندار  گفت: عقلانیت و تدبیر مدیران اجرایی تضمین کننده موفقیت تحول اقتصادی کشور است.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز شنبه در نخستین نشست شورای اداری استان مرکزی در سال جاری افزود: تاکید مقام معظم رهبری در سخنان آغازین سال نو بر پیشرفت، تحرک و ورزیدگی ملت ایران بود و تحقق این مهم با حرکت جهادی، بصیرت دینی و سیاسی و برنامه ریزی حاصل می شود.

وی اظهار کرد: دستیابی به تحول اقتصادی با گسترش سیاست های حمایتی و فضاهای کسب و کار، تکیه بر جهش های نوین علم و فناوری و تقویت تولیدات داخلی میسر است.

استاندار  بیان کرد: تقویت تولید ملی نیازمند حرکت هوشمندانه و با برنامه مستمر و دراز مدت است که باید با سیاست های اشتغالزایی گره بخورد.

شعبانی فرد خاطرنشان کرد: دشمن در سال گذشته تحریم و فشارهای اقتصادی علیه کشور را شدت بخشید اما در سایه خودباروی و تبعیت از ولی فقیه این تهدیدات به فرصت تبدیل شد و یکی از میوه های شیرین آن به بار نشستن طرح توسعه پالایشگاه شازند و بنزین سازی در این واحد بود.

وی عنوان کرد: دستگاه های اجرایی در سال جدید باید با بازنگری و بازتوانی نیروهای انسانی ضریب بهره وری در کار را ارتقا داده و حوزه نظارتی را در بهبود امور تقویت کنند.

استاندار  خاطرنشان کرد: این استان در قلب ایران اسلامی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور و یکی از کانون های مهم کشاورزی است و باید در سال جاری به الگویی عملی در تحقق شعار حماسه سیاسی و اقتصادی تبدیل شود.

شعبانی فرد ادامه داد: تحقق منویات مقام معظم رهبری در خلق حماسه سیاسی نیز در سال جاری نیازمند لوازم و ابزار ویژه است که این مهم با آگاهی رسانی، حفظ وحدت و نشاط اقشار مردم در هم آمیخته است.

وی توضیح داد: نخبگان و دستگاه های اجرایی وظیفه دارند در سال حماسی سیاسی و اقتصادی تلاش مضاعفی را برای حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای به کار گیرند و هرآنچه که عامل دلسردی مردم شود را از سر راه بردارند.

استاندار عنوان کرد: در آستانه انتخابات باید از تمامی ظرفیت های بومی و محلی به شایستگی برای خلق حماسه سیاسی استفاده شود.

شعبانی فرد یادآور شد: نهادهای فرهنگی و رسانه ها موظفند در سالی که با نام حماسه سیاسی و قتصادی نام گرفته در راستای فرهنگ سازی و آگاهی بخشی همه جانبه مفهوم حماسه تلاش کنند و تابلویی عینی از وحدت و همبستگی را به افکار عمومی نشان دهند.

وی تاکید کرد: مردم اصلی ترین ارکان تحقق حماسه سیاسی هستند و باید در سایه بصیرت و ولایتمداری این نقش در تمامی لایه های اجتماعی نهادینه شود.

استاندار  یادآور شد: حماسه سیاسی همان ˈمردمسالاری دینیˈ است که موجب تکثر و چندصدایی در جامعه می شود و برای این مهم باید اقدامات حاشیه ای و تفرقه انگیز به حداقل برسد.

شعبانی فرد اضافه کرد: حماسه سیاسی تنها معطوف به انتخابات نیست و دستگاه های اجرایی موظف هستند که ترویج فرهنگ مشارکت سیاسی و تداوم حضور پرشور مردم در تمامی عرصه ها را نهادینه کنند.

وی گفت: در بخشنامه ای از تمامی دستگاه های اجرایی استان مرکزی خواسته شده که امکانات خود را در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند و در سایه همراهی، بستر مناسب برگزاری انتخابات سالم و حداکثری را مهیا سازند.

استاندار در بخش دیگری از سخنانش گفت: مهلت سه ماهه تعطیلی پنج شنبه ها در استان که با استفاده از قانون تفویض اختیارات رییس جمهوری به استانداران در اراک در حال اجرا است در 31 فروردین امسال پایان می یابد و دستگاه های اجرایی موظف هستند با انجام نظرسنجی، مدیریت ارشد استان را برای تداوم و یا لغو این تصمیم یاری دهند.

شعبانی فرد تصریح کرد: ساعت پیشنهادی کاری برای ادارات هفت صبح تا 15 است که این مهم نیز باید در نظرسنجی از کارکنان دولت و مردم لحاظ شود.

وی در ادامه سخنانش از اعضای ستاد تسهیلات نوروزی استان مرکزی تشکر کرد و گفت: افزایش بیش از 30 درصدی سفرها در کشور بیانگر وجود شور و نشاط در بین مردم است و نظام سلطه باید بداند که فشارهای اقتصادی نمی تواند مردم ولایتمدار را از روال عادی زندگی خارج کند و آنان را دلسرد کند.ک/2


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها