Portal_background_image

استاندار : عدالت و امنیت از مولفه های اصلی سلامت اجتماعی است

 استاندار گفت: عدالت و امنیت از مولفه های اصلی سلامت اجتماعی است كه با دستگاه قضایی مقتدر میسر می شود.

'علی اكبر شعبانی فرد' روز دوشنبه در مراسم آغازعملیات اجرایی دو طرح عمرانی حوزه قضایی استان مركزی در اراك ،افزود: دستگاه های اجرایی و قضایی استان در سایه همدلی و وفاق، فضای صمیمی و امنی را در استان ایجاد كرده اند.

وی، وجود وفاق و همدلی بین قوا را از تاكیدات رهبر فرزانه انقلاب دانست واظهار كرد: این مهم به طور مطلوبی در استان مركزی وجود دارد.

وی گفت: استان مركزی از عقب افتادگی فیزیكی فضاهای اداری و قضایی رنج می برد كه در سایه برنامه ریزی صورت گرفته نهضت جبران آن آغاز شده است.

رییس كل دادگستری استان مركزی نیز گفت: این دو طرح عمرانی شامل ساخت مجتمع قضایی خانواده استان مركزی و ساختمان اداری ثبت اسناد و املاك شهرستان اراك است.

حجت الاسلام 'حكمتعلی مظفری' افزود: مجتمع قضایی خانواده استان مركزی در زمینی به وسعت سه هزار و 500متر مربع در سه طبقه با زیربنای یكهزار و 550 متر مربع ساخته می شود.

وی اضافه كرد: برای ساخت و تجهیز مجتمع قضایی خانواده 150 میلیارد ریال نیاز است كه از محل اعتبارات قوه قضاییه و حوزه استانی پیش بینی شده است.

حجت الاسلام مظفری مدت اجرای عملیات مجتمع قضایی خانواده استان مركزی را یك و نیم سال عنوان كرد و گفت: كمبود فضاهای فیزیكی مناسب یكی از دغدغه های مجموعه قضایی استان مركزی است و با توجه به اینكه دعاوی دادگاه های خانواده در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته، ساخت فضای مناسب قضایی برای این مهم یكی از اولویت ها بوده است.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی مجتمع اداری ثبت اسناد و املاك اراك نیز در زمینی به وسعت چهار هزار متر مربع در پنج طبقه با زیربنای چهار هزار و 136متر مربع در جوار مجتمع قضایی خانواده استان انجام می شود.

رییس كل دادگستری استان مركزی خاطرنشان كرد: اعتبارات ساخت و تجهیز این پروژه 20میلیارد ریال برآورد شده و قرار است در مدت دو سال ساخته شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها