Portal_background_image

استاندار : ضرورت بهره گيري از روشهاي علمي و نو در مبارزه با قاچاق كالا و ارز/ حلاوت دفع داعش از سوريه و عراق در تاريخ ماندگار مي شود

آقازاده استاندار مرکزی در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: در راستای مبارزه با قاچاقاق کالا و ارز در استان باید مطالعه و پژوهش و بهره گیری از روشهای علمی و نو سرلوحه کار قرار گیرد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  مبارزه با کالای قاچاق یکی از موضوعات مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید داخل است و در این استان باید بیش از پیش مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

آقازاده گفت: نحوه قاچاق کالا هر روز در حال تغییر است و قاچاقچیان روش های خود را تغییر می دهند و در شرایط کنونی تاکتیک قاچاق کلان به محموله های خرد تغییر ماهیت داده است.

استاندار مرکزی افزود: عمده کالاهای قاچاق ورودی به کشور موادغذایی، دارو و اقلام پزشکی است که بیشتر آن غیراستاندارد و با کیفیت پایین است و سلامت جامعه را تهدید می کنند

وی گفت: باید  از روشهای، کارشناسی ، علمی ، نو و بروز شده در مبارزه با قاچاق کالا و ارز بهره گرفت که این اقدام در استان مرکزی مورد توجه قرار گرفته و لازم است تا در جلسات این کمیسیون نیز مطرح شود.

آقازاده  ابراز کرد: جلسات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان باید به صورت منظم برگزار شود و شهرستان ها نیز باید برگزاری این جلسات به طور مرتب را در دستور کار داشته باشند.

وی افزود:  جلسات این کمیسیون در برخی شهرستان ها کمتر از تعدادی است که در ضوابط تعیین شده است لذا باید در جهت جبران آن تلاش کنند و در این جلسات نحوه مبارزه با قاچاق کالا و ارز را بیشتر مورد بررسی قرار  دهند.

استاندار مرکزی گفت: در جهت مبارزه با قاچاق کالا و ارز  در 9 ماه سالجاری میزان پرونده و کشفیات استان رشد حدود هشت برابری نسبت به سال گذشته داشته است که  این امر نشان دهنده تلاش استان در جهت مبارزه با قاچاق است.

آقازاده در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: گروه نامبارک داعش بیش از 10 سال گذشته به شکل مثلث در کشورهای عربی، آمریکایی و اروپایی عامل جنایات متعددی شد و امروز با تلاش، فداکاری و از جان گذشتگی فرزندان رشید ایران اسلامی طومارش در هم پیچیده شد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم بیان کرد: منطقه خاورمیانه این بزرگی و عظمت را از یاد نخواهد برد و روح شهیدان در برابر این اتفاق بزرگ شاهد و ناظر و شاد است.

استاندار مرکزی ادامه داد: نابودی داعش در سوریه و عراق اتفاق بزرگی است و ایران با نقش آفرینی موثر توانست داعشیان را در این مناطق از بین ببرد.

آقا زاده گفت: عراق و سوریه بیش از 6 سال درگیر خشونت های داعش بودند و این مناطق امروز از وجود داعشیان پاک شده هرچند خسارت های زیادی به این کشورها وارد شده است.

وی عنوان کرد: داعش کوشید اسلام را بدنام و آن را با چهره خشن معرفی کنند اما، امروز شاهد انسجام بیشتر مسلمانان هستیم و ریشه داعشیان کنده شد.

وی اظهار کرد: ممکن است این اژدهای چند سر با نام و فرقه دیگر رخ بنماید که امید است در منطقه خاورمیانه و کشورهای مستعد هوشیارانه عمل شود تا کشورهای اسلامی بار دیگر درگیر این فتنه ها نشوند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری هم در این نشست گفت: موفقیت در مبارزه با کالای قاچاق امسال نسبت به گذشته چشمگیر بود.

احمد آدینه افزود: در هفت ماه سال گذشته 631 پرونده کالای قاچاق به ارزش حدود 30 میلیارد ریال در استان مرکزی تشکیل شد در حالیکه این شاخص در سال جاری 906 پرونده به ارزش 193 میلیارد ریال بوده است.

وی بیان کرد: پیگیری مصوبات اجرایی نشده کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا، طرح شناسه دار کردن انبارهای کالا و پیگیری نتایج طرح شناسه دار کردن گوشی ها تلفن همراه از برنامه های مهم و در دستور کار است که با جدیت تمام دنبال می شود.

فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز در ادامه این نشست گفت: در هفت ماه پارسال، 784 نفر در رابطه با قاچاق کالا و ارز در این استان دستگیر شدند که اشمار دستگیری قاچاقچیان درسال جاری یکهزار و 183 نفر بوده است.

سردار کیومرث عزیزی افزود: در این مدت 373 دستگاه خودرو از قاچاقچیان کالا در استان مرکزی توقیف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش 42 درصدی دارد.

گفتنی است در هفت ماه امسال 6 نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان مرکزی برگزار شد که 27 مصوبه به همراه داشت. تاکنون 96 درصد از مصوبات کمیشیون مبارزه با قاچاق کالا در استان مرکزی اجرایی شده است.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها