Portal_background_image

استاندار: شورای حل اختلاف نهادی کاربردی و اثرگذار در تسهیل دعاوی حقوقی است

 استاندار  گفت: شورای حل اختلاف نهادی کارآمد با اثرگذاری مناسب در تسهیل دعاوی حقوقی است.
 

 ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز شنبه در نشست اعضای شوراهای حل اختلاف استان مرکزی افزود: با تشکیل شوراهای حل اختلاف روند صلح و سازش پرونده های قضایی نیز رشد خوبی داشته است .

وی اظهار کرد: استان مرکزی جزو استانهای امن کشور است و این مهم در سایه تعامل سازنده حوزه قضایی و اجرایی و حضور برنامه محور شوراهای حل اختلاف در کنار شبکه دادرسی قضایی استان حاصل شده است.

رییس امور شورای حل اختلاف قوه قضاییه نیز گفت: شعب قضایی شورای حل اختلاف استان مرکزی با متوسط 150 پرونده ورودی در ماه پاسخگوی مراجعات نیست و برای افزایش شعب نیاز به توسعه و بهبود فضای فعلی آنها است.

حجت الاسلام ˈمهدی احمدی میانجیˈ افزود: درحال حاضر میانگین پرونده های صلح و سازش در استان مرکزی 25 درصد است که پایین تر از میانگین صلح و سازش کشور (35درصد) است و علت آن به نامناسب بودن ساختار فیزیکی شعب و محدودیت مکانی باز می گردد.

رییس کل دادگستری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: در پنج ماهه اول امسال 29 هزار و 194پرونده به شعب حل اختلاف استان مرکزی وارد شده است.

حجت الاسلام ˈحکمتعلی مظفریˈ افزود: درحال حاضر 38 شعبه فعال و نیمه فعال حل اختلاف در شهرستان اراک دایر است که به دلیل محدودیت مکانی توان افزایش این شعب در شرایط فعلی وجود ندارد.

وی عنوان کرد: 154شعبه حل اختلاف با 717 نیروی انسانی در استان مرکزی فعالیت دارند.

رییس کل دادگستری استان مرکزی پرونده های وارده پارسال شورای حل اختلاف استان مرکزی را 75 هزار و 613 فقره و پرونده های مختومه را 75 هزار و 71مورد اعلام کرد.

در این نشست راهکارهای توسعه فضای فیزیکی شورای حل اختلاف شهرستان اراک مورد ارزیابی قرار گرفت واز 13نفر اعضای فعال شوراهای حل اختلاف استان مرکزی تقدیر شد.

560/559


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها