Portal_background_image

استاندار : سنت حسنه وقف اثر کالبدی در جامعه دارد

استاندار  گفت: سنت حسنه وقف ضمن پویایی و زنده نگه داشتن جامعه، اثری کالبدی در جامعه دارد.

علی اکبر شعبانی فردˈ در دیدار با کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: وقف مطابق با فرهنگ اسلامی و آموزه های دینی به عنوان میراثی ماندگار جاودانه مانده و خواهد ماند.

وی ادامه داد: توسعه و ترویج وقف در جامعه موجب بهبود رفاه عمومی و نیل به حیات طیبه اجتماعی می شود.

استاندار اضافه کرد: در قرآن کریم و روایات ائمه اطهار (ع) در این خصوص سفارش ها شده، زیرا موجب آرامش قلبی و ماندگاری نام خیرین است.

وی گفت: اداره اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی نگهداری از موقوفات، رسالت و وظیفه سنگینی بر عهده دارد و باید زمینه نشر و تعالی این فرهنگ عظیم را در جامعه مهیا کند.

وی خاطرنشان کرد: ترویج و گسترش فرهنگ حسنه وقف نیازمند تحقیق و پژوهش در جامعه به منظور شناسایی آسیب ها و نیازمندی های موجود است.

شعبانی فرد افزود: وقف موجب گسترش دانش و علوم و شکوفایی تمدن اسلامی در قرون مختلف شده و این سنت و تجربه کارساز باید با همکاری همه دستگاه های اجرایی و مشارکت مردم خیر برقرار باشد.

وی بیان کرد: گسترش و نهادینه سازی فرهنگ وقف، پویا شدن بخش اشتغال، تقویت مشارکت مردم ، اطلاع رسانی، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی باید در دستور کار قرار گیرد.

استاندار تاکید کرد: وجود 29 هزار رقبه، چهار هزار و 500 موقوفه و 263 بقعه متبرکه در استان مرکزی ظرفیتی مطلوب است که باید از آن استفاده شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها