Portal_background_image

استاندار: ستاد مقابله با تحریم در استان مركزی تشكیل شد

استاندار  از تشكیل ستاد مقابله با تحریم در این استان خبر داد و گفت:دستگاه های ستادی و برنامه ریزی حوزه اقتصادی، نمایندگان تجار، صنعتگرات و كشاورزان و نخبگان فكری و دانشگاهی عضو این ستاد هستند.

'علی اكبر شعبانی فرد' افزود: شناسایی و دسته بندی مشكلات احتمالی ناشی از تحریم در چرخه تولید، پیش بینی اقدامات پیشگیرانه، تدوین برنامه ارتقای كیفیت تولیدات و تقویت مناسبات بازار از اهداف و محورهای كاری این ستاد است.

وی اضافه كرد: استان مركزی با دو هزار و 700 واحد تولیدی و صنعتی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی و چهارمین قطب صنایع كشور نقش محوری در درآمد سرانه ملی دارد.

شعبانی فرد بیان كرد: تحقق عملی شعار 'تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی' در استان مركزی از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است و راهبری این مهم با محوریت كیفیت بخشی محصولات، ترغیب مردم به مصرف كالای داخلی و تقویت زیرساخت های صنعتی و كشاورزی با فناوری های نوین باید به عنوان یك اولویت مهم از طریق ستاد مذكور دنبال شود.

وی خاطر نشان كرد: این استان با توجه به شرایط اقلیمی ظرفیت های متعددی را در حوزه كشاورزی دارد كه در این بخش نیز توسعه صنایع تبدیلی كشاورزی، بهینه سازی سیستم آبیاری نوین و نیروی انسانی ماهر و تحصیل كرده، افزایش ضریب تولید در هر هكتار و استفاده از بذور و نژادهای مرغوب در كیفیت بخشی محصولات از مسایل مهم است.

استاندار تصریح كرد: رهبر فرزانه در نامگذاری سه سال اخیر به درستی چالش ها و حساسیت حوزه اقتصادی را كه به سنگر دشمن تبدیل شده شناخته اند و در ستاد تحریم تلاش می شود راهكارهای عملیاتی و اثرگذار برای خنثی سازی توطئه های اقتصادی دشمن و بهبود و تقویت این حوزه لحاظ شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها