Portal_background_image

استاندار: ساوه قابلیت تبدیل به شهرستان مهم اقتصادی کشور را دارد

استاندار استان مرکزی گفت: ساوه دارای پتانسیل های منحصر به فردی است و قابلیت تبدیل شدن به شهرستان مهم اقتصادی کشور را دارد.

محمد حسین مقیمیˈ روز پنج شنبه در جلسه شورای اداری ساوه افزود: نزدیکی به پایتخت ، برخورداری از بزرگترین شهر صنعتی کشور و توانایی بالا در تولید محصولات کشاورزی و شاخصه های جغرافیایی و جمعیتی از ویژگیهای شهرستان ساوه است، لذا این منطقه نیازمند خدمات رسانی بهتر، تلاش و همکاری بیشتر است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه رشد و توسعه ساوه باید درون زا باشد، افزود: توجه به این شهرستان در یک برهه خاص انجام شد و هم اکنون باید رشد درون زا در آن پیگیری شود و با بالا بردن سطح بهره وری، آن را به حدی از توسعه برسانیم که در شان و منزلت مردم آن باشد.

وی، یافتن راهکار رشد درون زا، برنامه ریزی برای پیشرفت و توسعه شهرستان و بررسی مشکلات و بیان راهکارها را از جمله اهداف سفر به این شهرستان عنوان کرد.

مقیمی بیان کرد: توسعه و رشد این شهرستان با تعامل و همکاری منسجم و دلسوزانه مسوولان محلی و استانی محقق می شود.

وی با اشاره به شرایط کنونی کشور گفت: دولت تدبیر و امید خواستار بهبود وضعیت اقتصاد، رشد اقتصادی و مهار تورم است.

وی گفت: در چنین شرایطی انجام کار مطلوب سخت اما شدنی است و با شناختی که از دولت و پشتیبانی مردم از نظام سراغ داریم سختی ها را پشت سر خواهیم گذاشت.

نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور استاندار استان مرکزی، فرماندار و سایر مسوولان دستگاه های اجرایی در مناطق زلزله زده این شهرستان باعث رفع بسیاری از مشکلات شد و هم اکنون اسکان موقت در آن مناطق ایجاد شده است.

ˈشهلا میرگلوبیاتˈ افزود: بودجه لازم باید برای بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی زلزله زده در هیات دولت مصوب و در بودجه سال 93 لحاظ شود.

وی با اشاره به وجود مناطق حاشیه نشین در شهر ساوه، گفت: این مناطق بدلیل وجود شهر صنعتی و مهاجرت افراد برای اشتغال ایجاد شده است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها